IntralogistykaMagazyny

Maersk wprowadza automatyczny system sortowania oparty na AI 

Nowy magazyn rozpocznie działalność w październiku 2023 roku

Maersk wdrożył w swoim nowym brytyjskim magazynie zaawansowany system sortowania oparty na sztucznej inteligencji AI, stworzony przez Berkshire Gray.

Maersk wdraża system sortowania AI w brytyjskim magazynie

Maersk rozpoczął proces implementacji nowoczesnego systemu Robotic Shuttle Put Wall, opartego na technologii Berkshire Gray, w swoim nowym magazynie w East Midlands. Ten zaawansowany system robotyczny wykorzystujący sztuczną inteligencję będzie automatyzować, usprawniać i przyspieszać operacje magazynowe na powierzchni 63 638 m2.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Jak informuje portal Logística Profesional, za pomocą tego systemu zamówienia są klasyfikowane aż trzy razy szybciej niż przy użyciu tradycyjnych ręcznych systemów, co pozwala poprawić selekcję zapasów o 33% i obsłużyć w pełni 100% typowych zestawów jednostek magazynowych (SKU), profili zamówień i paczek. Maersk twierdzi, że nowy system sortowania oparty na AI zwiększy konkurencyjność oferty usług firmy, a także odporność i elastyczność łańcuchów dostaw ich klientów.

Rozwiązania robotyczne z wykorzystaniem sztucznej inteligencji od Berkshire Grey mają udokumentowane osiągnięcia w różnych branżach w Ameryce Północnej, i jesteśmy podekscytowani, że możemy teraz skorzystać z nich w Wielkiej Brytanii. Ten zaawansowany i elastyczny system odzwierciedla nasze zaangażowanie w optymalizację procesów i dostarczanie lepszych usług naszym klientom na dynamicznie zmieniających się rynkach – podkreśla Fergus Whinham, Szef Działu „Fulfilled by Maersk” w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Maersk

Magazyn rozpocznie działalność jesienią

Nowy magazyn rozpocznie działalność w październiku 2023 roku. Nowy system może zostać wdrożony z minimalnym zakłóceniem istniejącej infrastruktury magazynowej i będzie działał przed rozpoczęciem sezonu szczytowego. Jak informuje portal Logística Profesional, budynek magazynowy znajduje się w SEGRO Logistics Park East Midlands Gateway, który posiada jedyny w Wielkiej Brytanii wewnętrzny port wolnocłowy oraz węzeł kolejowy cargo, zapewniający bezpośrednie połączenia kolejowe z portami morskimi w Felixstowe, London Gateway i Southampton.

Czytaj też: Maersk wykorzysta mobilne roboty w magazynach na Wyspach

Firma oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania logistyczne w 473 magazynach o łącznej powierzchni ponad 7,5 miliona m2, rozlokowanych na wszystkich kontynentach. Maersk planuje również otworzyć kilka dodatkowych magazynów w różnych częściach Europy w 2023 i 2024 roku.

Maersk inwestuje w magazyny. Gigantyczny obiekt na Filipinach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button