KolejowyTransport

Siemens dostarczy lokomotywy Vectron belgijskiemu Medway

Nowe lokomotywy Vectron będą zdolne do jazdy w 12 krajach

Siemens Mobility otrzymał zlecenie na nowe lokomotywy Vectron dla firmy Medway Belgium, która została założona rok temu przez międzynarodową grupę MSC (Mediterranean Shipping Company). Grupa skupia się głównie na przewozach morskich, a 15 nowych lokomotyw wzmocni jej pozycję w przewozach towarowych kolejowych.

Siemens zapewni nowe lokomotywy Vectron firmie Medway

Jak przekonuje Siemens Mobility, nowe lokomotywy Vectron będą zdolne do jazdy w 12 krajach i zostaną użyte przez Medway przede wszystkim na trasach między wschodem a zachodem. Jak informuje portal Zdopravy, firma planuje ich wykorzystanie do przewozu kontenerów morskich z Antwerpii do Holandii, Niemiec, Austrii, Polski, Czech lub Węgier.

Dzięki temu zamówieniu pozyskaliśmy nowego klienta, firmę Medway Belgium – powiedział Albrecht Neumann, dyrektor generalny ds. pojazdów kolejowych w Siemens Mobility.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Lokomotywy produkowane w zakładzie Siemens Mobility w Monachium-Allach będą miały maksymalną moc 6 400 kW oraz maksymalną prędkość operacyjną 160 km/h. Jak informuje portal Zdopravy, oprócz wymaganych narodowych systemów bezpieczeństwa, zostaną również wyposażone w ETCS.

Jesteśmy przekonani o ogromnym znaczeniu inwestycji w nasze intermodalne zdolności, ponieważ klienci coraz bardziej skłaniają się do korzystania z transportu kolejowego w przewozie ładunków lądowych – dodał Salvatore Prudente, dyrektor generalny Medway.

TX Logistik też zakupi flotę lokomotyw Vectron

Firma Siemens Mobility już sprzedała ponad 1800 lokomotyw Vectron. Posiadają one zezwolenie na eksploatację w Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Finlandii, Chorwacji, Włoszech, na Węgrzech, w Niemczech, Holandii, Norwegii, Polsce, Austrii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji i Szwajcarii. Zaledwie kilka miesięcy temu intermodalna firma logistyczna TX Logistik zgodziła się na zakup 40 lokomotyw Vectron od Mercitalia Logistics Group, należącej do Gruppo FS Italiane.

Czytaj też: Vectrony wciąż popularne. TX Logistik kupuje 40 lokomotyw

Jak informuje portal IHO, pierwsze Vectrony TX Logistik otrzyma prawdopodobnie we wrześniu przyszłego roku, ale firma nie będzie musiała długo czekać na ostatnie pojazdy. Ich dostawa zaplanowana jest bowiem na grudzień 2025 roku. Pełne wsparcie serwisowe dla tych pojazdów zostanie zapewnione przez Siemens Mobility, zgodnie z umową podpisaną między TX Logistik a niemieckim producentem. Opcjonalna umowa umożliwia również zakup kolejnych 25 lokomotyw.

Siemens wygrał gigantyczny kontrakt na nowe pociągi S-Bahn

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button