KolejowyTransport

Vectrony wciąż popularne. TX Logistik kupuje 40 lokomotyw

Pierwsze Vectrony TX Logistik otrzyma prawdopodobnie we wrześniu przyszłego roku

Intermodalna firma logistyczna TX Logistik zgodziła się na zakup 40 lokomotyw Vectron od Mercitalia Logistics Group, należącej do Gruppo FS Italiane. Działając w intermodalności i transporcie kolejowym, TX Logistik rozwija kompleksowe rozwiązania kolejowe dla transportu kontynentalnego i morskiego oraz spersonalizowane koncepcje dla tradycyjnego przewozu towarów.

TX Logistik zakupi flotę lokomotyw Vectron

TX Logistik zamierza zapewnić sobie dodatkowe moce dzięki kolejnym lokomotywom Vectron MS. Firma zamówiła różne zestawy lokomotyw dostosowane do różnych krajów: 20 Vectronów zostanie skonfigurowanych do osi transportowej Niemcy-Austria-Włochy (pakiet D-A-I), a drugie 20 lokomotyw zostanie przypisanych do osi transportowej Holandia-Niemcy-Szwajcaria/Austria-Włochy (pakiet D-A-CH-I-NL).

Jak informuje portal IHO, pierwsze Vectrony TX Logistik otrzyma prawdopodobnie we wrześniu przyszłego roku, ale firma nie będzie musiała długo czekać na ostatnie pojazdy. Ich dostawa zaplanowana jest bowiem na grudzień 2025 roku. Pełne wsparcie serwisowe dla tych pojazdów zostanie zapewnione przez Siemens Mobility, zgodnie z umową podpisaną między TX Logistik a niemieckim producentem. Opcjonalna umowa umożliwia również zakup kolejnych 25 lokomotyw.

Czytaj też: TX Logistik uruchamia usługi intermodalne z Włoch do Niemiec

Firma realizuje rozwojowy plan biznesowy

Inwestycja w nowoczesne pojazdy jest kolejnym krokiem w konsekwentnej realizacji planu biznesowego Gruppo FS Italiane, który przewiduje wydatki w wysokości 2,9 miliarda euro na przyspieszenie rozwoju zrównoważonych narzędzi logistycznych związanych z przewozami kolejowymi w zakresie działania i rozwoju ekonomicznego zarówno we Włoszech, jak i w Europie.

TX Logistik to prywatna spółka przewozowa kolejowa, założona w 1999 roku, która obsługuje sieć połączeń z jedenastoma krajami. Jak informuje portal IHO, firma posiada oddziały w Szwajcarii, Austrii, Danii i Szwecji, a we Włoszech utrzymuje lokalne biuro. Działając w intermodalności i transporcie kolejowym, TX Logistik rozwija kompleksowe rozwiązania kolejowe dla transportu kontynentalnego i morskiego oraz spersonalizowane koncepcje dla tradycyjnego przewozu towarów. TX Logistik od stycznia 2017 roku jest w 100% własnością Mercitalia Logistics S.p.A. – spółki-córki włoskiego narodowego przewoźnika kolejowego Ferrovie dello Stato Italiane.

Czytaj też: Polskie firmy nie biorą udziału w przetargach międzynarodowych. Jakie są przyczyny?

Niemcy nie wpuścili węgierskiego pociągu! Powodem… brak klimy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button