PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Maersk inwestuje w magazyny. Gigantyczny obiekt na Filipinach

Maersk przekazał, że nowy magazyn na Filipinach ma być gotowy do końca 2023 roku

AP Moller – Maersk buduje nowy magazyn o powierzchni 100 000 m kw. w Calamba, Laguna na Filipinach. Zgodnie z komunikatem firmy nowy obiekt ma być gotowy do końca 2023 roku.

Maersk buduje ogromny magazyn na Filipinach

Maersk przekazał, że nowy magazyn na Filipinach będzie połączony z regionalnym centrum przemysłowym, w którym działają główni producenci. Obiekt będzie obsługiwany przez nowo utworzony zespół Maersk omnichannel-fulfilment, po udanym przejęciu firmy logistyki kontraktowej – LF Logistics.

Całkowita powierzchnia odpowiada prawie trzykrotnej wielkości obecnego wielousługowego centrum dystrybucyjnego LF Logistics w prowincji Rizal i jeszcze bardziej zwiększy ogólną powierzchnię magazynową i dystrybucyjną na Filipinach.

Obiekt zintegruje kluczowe usługi LF Logistics z portfolio produktów Maersk, w tym usługi o wartości dodanej, usługi dystrybucyjne, zarządzanie zamówieniami i kompleksowy handel elektroniczny. Będzie miał pojemność magazynową 75 000 palet z najnowocześniejszymi technologiami centrum dystrybucji, takimi jak transport palet, zautomatyzowane sortowanie, systemy put-to-light, systemy zarządzania stocznią oraz funkcje śledzenia. Zaspokoi potrzeby klientów detalicznych, farmaceutycznych i e-commerce.

Czytaj też: Jedna z największych firmy przewozowych w Kanadzie… kończy z przewozami

Maersk promuje zrównoważony rozwój

Umowa build-to-specification została podpisana z lokalnym deweloperem Precos, gwarantując 15-letni okres najmu. Ponadto Maersk stara się zbudować pierwszy magazyn na Filipinach, który uzyska złoty certyfikat w systemie oceny LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), promując zrównoważony rozwój w zakresie praktyk przyjaznych środowisku od projektu do realizacji.

Przypomnijmy, że Maersk konsekwentnie rozwija się, także na Wyspach. Firma niedawno powiększyła swoje możliwości magazynowe w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Oprócz 15-letniej umowy najmu nowo wybudowanego magazynu w Doncaster, w północnej Anglii, Maersk podpisał umowę najmu na dwa nowe centra dystrybucyjne w stolicy Irlandii – Dublinie. Wszystkie obiekty kładą duży nacisk na to, aby ich działalność generowała niską emisję CO2. Maersk dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 roku w całej swojej działalności dzięki nowym technologiom, statkom i ekologicznym paliwom.

Czytaj też: Współczynnik dzietności na Tajwanie będzie najniższy na świecie!

Wyniki Maersk za III kwartał. Gigant kontynuuje rekordową passę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button