PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceIntralogistyka

Chińskie roboty podbiją europejskie magazyny? Libiao otwiera centralę

Według informacji podanych przez firmę, roboty Libiao są bardziej kompaktowe niż inne dostępne na rynku mobilne roboty AMR

Firma Libiao Robotics otwiera swoją europejską siedzibę we Frankfurcie. Firma zamierza za pośrednictwem swojej nowej placówki w Europie lepiej obsługiwać klientów z branży pocztowej i e-commerce na kontynencie.

Libiao Robotics dokonuje ekspansji w Europie

Pod koniec lipca Libiao Robotics otworzyło nową centralę we Frankfurcie nad Menem, aby lepiej obsługiwać swoich europejskich klientów. Według informacji podanych przez chińską firmę z Hangzhou w oświadczeniu prasowym, obecnie kilka tysięcy robotów Libiao działa już w Europie, głównie w branży pocztowej i kurierskiej. Jak informuje portal Logistik Heute, teraz, kiedy firma kontynuuje ekspansję w dziedzinie logistyki i automatyzacji przemysłowej, nadszedł odpowiedni moment, aby założyć stałą placówkę w Unii Europejskiej.

Według informacji podanych przez Libiao, firma posiada kilku klientów w Europie, w tym narodowych operatorów pocztowych i przedsiębiorstwa z branży e-commerce, którzy wykorzystują robotyMini-Yellow” od Libiao. Przykładowo, największe czeskie przedsiębiorstwo zajmujące się obsługą online i dostawą paczek, Packeta, używa 170 robotów Libiao do sortowania nawet 10 000 paczek na godzinę w swoim centrum w Pradze. Natomiast grecka poczta państwowa, Hellenic Post, wprowadziła system Libiao do swojego centrum sortowania w Salonikach w 2022 roku.

Czytaj też: Maersk wykorzysta mobilne roboty w magazynach na Wyspach

Libiao poinformowało, że dzięki utworzeniu swojej europejskiej placówki firma będzie posiadać stały personel na miejscu, co umożliwi świadczenie lokalnej sprzedaży, obsługi i wsparcia dla klientów.

Frankfurt to idealne miejsce dla naszego nowego europejskiego centrum. Oprócz zapewnienia bazy dla naszych europejskich zespołów sprzedaży i obsługi, nowa siedziba będzie także miejscem, gdzie specjaliści z branży logistycznej będą mogli dowiedzieć się, jak roboty Libiao mogą poprawić wydajność i efektywność kosztową – powiedziała Xia Huiling, założycielka i CEO Libiao Robotics.

Innowacyjna technologia sortowania paczek podbija rynek

Ponad 35 000 robotów tej firmy pracuje na klientów na całym świecie. Jak informuje portal Logistik Heute, Libiao ma klientów w ponad 30 krajach i regionach. Technologia sortowania robotów Libiao została opracowana jako kosztowo efektywna i elastyczna alternatywa dla kapitałochłonnych systemów sortowania z tradycyjnymi stałymi pojemnikami i przenośnikami krzyżowymi, które tradycyjnie są stosowane w branży paczkowej, pocztowej i e-commerce.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Według informacji podanych przez firmę, roboty Libiao są bardziej kompaktowe niż inne dostępne na rynku mobilne roboty automatyzujące (AMR) i potrzebują tylko minimalnej powierzchni, aby osiągnąć takie same statystyki przepustowości paczek, jak systemy oparte na przenośnikach. Ponieważ nie mają one stałych wymagań co do infrastruktury, mogą łatwo dostosować się do ewentualnych szczytów przepustowości.

Otwarcie nowego biura we Frankfurcie podkreśla zaangażowanie Libiao Robotics w europejski rynek i stanowi kolejny dowód na plan budowania naszego sukcesu w Europie i dalszej ekspansji naszych działań na obszarze Europy – wskazała Xia Huiling.

Libiao posiada w swoim gronie klientów takie znane firmy jak Walmart, Orbis, Mitsui & Co, Target, Kmart, USPS, Greece Post, Qatar Post, China Post i JD.com.

ABB przedstawia robotyczny chwytak dla magazynów z AI

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button