PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

ABB przedstawia robotyczny chwytak dla magazynów z AI

Urządzenie jest w stanie precyzyjnie wykrywać i pobierać przedmioty w nieustrukturyzowanych środowiskach magazynów

ABB zaprezentowała robotyczny chwytak, zintegrowany ze sztuczną inteligencją. ABB Robotics wzbogaciło swoją ofertę automatyzacji logistyki o urządzenie o nazwie Robotic Item Picker. 

ABB prezentuje nowy robotyczny chwytak

ABB dodaje, że nowy robotyczny chwytak to rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Jak informuje portal Robotics & Automation News, urządzenie jest w stanie precyzyjnie wykrywać i pobierać przedmioty w nieustrukturyzowanych środowiskach magazynów i centrów logistycznych.

Boom handlu elektronicznego, zmieniające się wymagania konsumentów i globalny brak pracowników wymagają elastycznych, zautomatyzowanych rozwiązań, które przyspieszą i zwiększą efektywność wypełniania zamówień oraz dystrybucji. Dzięki zdolności do nauki i adaptacji w stale zmieniających się środowiskach magazynów, nasze robotyczne ramię Robotic Item Picker wykrywa przedmioty i decyduje, jak je podnieść z dokładnością przekraczającą 99,5%, pomagając firmom pokonać te wyzwania – twierdzi Daniel Navarro, dyrektor zarządzający segmentami konsumentów i robotyką usługową w firmie ABB Robotics.

Czytaj też: Brytyjczycy zaprezentowali nowy chwytak do układania palet

Chwytak wykorzystuje AI

Z wykorzystaniem technologii uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, chwytak określa optymalne punkty chwytania dla każdego przedmiotu i umieszcza przedmiot w wyznaczonych pojemnikach. System nie wymaga żadnego nadzoru ze strony ludzi ani informacji na temat cech fizycznych wybieranych przedmiotów. Jak informuje portal Robotics & Automation News, dzięki szybkości pobierania sięgającej nawet do 1400 przedmiotów na godzinę firmy mogą obsługiwać więcej zamówień bez zwiększania liczby pracowników.

Robotic Item Picker to urządzenie, które składa się z robota, ssących chwytaków i specjalistycznego oprogramowania uczenia maszynowego, umożliwiających wykonywanie w pełni zautomatyzowanych złożonych zadań pobierania i umieszczania różnego rodzaju przedmiotów, wymagających zazwyczaj zręczności i elastyczności ludzkiej ręki.

Dzięki różnorodnym możliwościom załadunku i zastosowań, Robotic Item Picker może być dopasowany do jednego z trzech robotów ABBIRB1200, IRB 1300 i IRB 2600. Dzięki nośności do 3 kg i zasięgowi do 1,65 m, Item Picker zapewnia elastyczność, która umożliwia zaspokojenie wielu różnych potrzeb związanych z wypełnianiem zamówień i sortowaniem – informuje firma.

Czytaj też: IBM zawiesza rekrutację. 7800 pracowników zastąpi sztuczna inteligencja

Elektryczny „wózek przyszłości” zwiększy wydajność w magazynie?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button