IntralogistykaMagazyny

Elektryczny „wózek przyszłości” zwiększy wydajność w magazynie?

Nowy model elektrycznego wózka widłowego od firmy Combilift, wprowadza na rynek funkcje ergonomiczne oraz wszechstronność pracy. Jakie cechy tego wózka COMBi-CUBE mogą przyczynić się do poprawy wydajności w magazynach?

Nowy model Combilift na targach LogiMAT w Stuttgarcie

Combilift zaprezentował swój najnowszy produkt, COMBiCUBE, na międzynarodowych targach intralogistyki LogiMAT w Stuttgarcie. Według producenta jednostka wyróżnia się szeregiem funkcji, które mają na celu ułatwienie pracy operatora oraz zwiększenie komfortu podczas pracy. Co ciekawe, nowy wózek widłowy charakteryzuje się intensywnym odcieniem zieleni, który ma na celu zwiększenie widoczności pojazdu w miejscu pracy. Pomimo że kolorystyka może się wydawać niewielkim elementem, wpływa na ogólną percepcję bezpieczeństwa podczas pracy z maszyną.

Producent podkreśla zalety jednostki. Jak to wygląda w praktyce?

Wśród funkcji ergonomicznych tego wózka widłowego warto wymienić umieszczenie operatora w centralnej części kabiny, co zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Kierownica teleskopowa może być regulowana pod różnym kątem, a siedzenie Grammer MSG65 w połączeniu z hydraulicznymi mocowaniami kabiny zapewnia wygodną jazdę. Regulowane podłokietniki, wielofunkcyjny joystick i kolorowy ekran dotykowy LCD dodają wygody i funkcjonalności.

Czytaj również: Wąskie korytarze w magazynie? Ten nowy wózek może pomóc

Co ciekawe, dynamiczny system kierowniczy 360 Combilift jest dostępny jako opcja dodatkowa. Dzięki niemu COMBiCUBE staje się najbardziej zwrotnym wózkiem widłowym przeciwwagowym na rynku. Duże koło tylne oraz gumowe opony na wszystkich trzech kołach sprawiają, że model nie jest ograniczony jedynie do pracy na idealnie płaskich nawierzchniach. W rezultacie wózek COMBi-CUBE nadaje się do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Trudne tereny nie stanowią przeszkody w eksploatacji tego wózka.

Źródło: Combi-CUBE warehousenews.co.uk

Zaangażowanie w innowacje

Jak podkreśla Martin McVicar, dyrektor generalny i współzałożyciel Combilift:

Nasi inżynierowie oraz dział badawczo-rozwojowy niestrudzenie przygotowywali się do roku pełnego nowych premier, a Combi-CUBE jest dowodem naszego nieustającego zaangażowania w dostarczanie najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie przeładunku dla naszych klientów na całym świecie.

Nowy wózek widłowy COMBi-CUBE może się zatem okazać ciekawym rozwiązaniem dla firm poszukujących innowacyjnych i efektywnych narzędzi do obsługi magazynów. Jego technologie oraz funkcje ergonomiczne sprawiają, że praca operatora staje się bardziej komfortowa, a dzięki lepszej widoczności także bezpieczna.

Niemniej jednak trzeba pamiętać, że produkt nie jest wyjątkowy czy rewolucyjny. Mimo to wprowadza na rynek ciekawe rozwiązania, które mogą być wartościowe dla przedsiębiorstw poszukujących nowoczesnych narzędzi do obsługi magazynów. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że każde przedsiębiorstwo powinno dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz wymagania, zanim zdecyduje się na inwestycję w nowy sprzęt.

Czytaj również: Niedobór pracowników przyśpiesza robotyzację. Rynek pracownika jest u schyłku?

Z drugiej strony, nowy model elektrycznego wózka widłowego ze względu na wszechstronność pracy może być użyteczny w różnych sektorach przemysłu, takich jak produkcja, dystrybucja czy logistyka. To możliwe, ponieważ jego funkcje ergonomiczne sprawiają, że operatorzy mogą pracować w bardziej komfortowych warunkach. W efekcie może to prowadzić do niższego ryzyka błędów czy wypadków.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button