Intralogistyka

Roeq wprowadza system wózków dla autonomicznego robota 

Roeq, producent mobilnych robotów, kontynuuje rozwijanie swojej linii produktów

Firma Roeq wprowadza nowy system wózków dla autonomicznego mobilnego robota Omron o udźwigu 130 kg.

Roeq zaprezentuje system wózków dla swojego autonomicznego robota

Roeq, producent mobilnych robotów, kontynuuje rozwijanie swojej linii produktów, w celu przekształcenia autonomicznych robotów mobilnych w potężne, elastyczne i wielozadaniowe narzędzia pracy. Jak informuje Robotics & Automation News, na targach Automate 2023 firma planuje wprowadzić na rynek rozwiązanie Roeq TMC130, czyli górny moduł i system wózków dla autonomicznego robota Omron LD-90x, który zwiększa ładowność z 90 kg do 130 kg.

Współpraca z firmą Roeq przy tworzeniu tego nowego systemu wózków dla naszej linii LD to prawdziwa przyjemność. Produkty takie jak TMC500 i TMC130 nie tylko zwiększają ładowność naszych mobilnych robotów, ale także dają klientom gotowe rozwiązanie, które znacznie upraszcza proces rozwoju automatyzacji – mówi Kyle Hable, menedżer produktów grupy Omron Robotics and Safety Technologies.

Rozwiązanie TMC130, opracowane we współpracy z Omronem, daje klientom możliwość bezpiecznego i niezawodnego wykorzystania kompaktowego robota LD-90x do transportu o większej ładowności, nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni. Nowy produkt dołącza do „starszego brata” Roeq TMC500, zaprezentowanego we wrześniu 2022 roku, który podwaja zdolność ładunkową robotów Omron LD-250.

Roeq

Czytaj też: ABB przedstawia robotyczny chwytak dla magazynów z AI

Dobre rozwiązanie dla małych przestrzeni

Podobnie jak w przypadku innych systemów wózków firmy Roeq, TMC130 może dokować z obu końców i oferuje elastyczność w pobieraniu i odkładaniu ładunków, dzięki czemu łatwo dostosowuje się do prawie każdej potrzeby w miejscu pracy. Jak informuje Robotics & Automation News, TMC130 zawiera otwory montażowe dla akcesoriów, a wózek Cart130 firmy Roeq pozwala na łatwe dostosowanie do skrzyń i półek.

Nasz pierwszy produkt Omron spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, więc z niecierpliwością oczekujemy na możliwość zaprezentowania publiczności tego nowego dodatku do portfolio wysokiej jakości systemów wózków firmy Roeq. Dla klientów poszukujących automatyzacji zadań, takich jak szybkie przemieszczanie mniejszych, lżejszych ładunków między stanowiskami pracy lub półkami – nawet w wąskich przestrzeniach, gdzie większe wózki są utrudnione – to jest idealne rozwiązanie – mówi Michael Ejstrup Hansen, dyrektor zarządzający Roeq i informuje, że w przygotowaniu jest więcej produktów, w tym podnośnik, który Roeq planuje zaprezentować jeszcze w tym roku.

Podobnie jak we wszystkich rozwiązaniach firmy Roeq, system TMC130 został zaprojektowany zgodnie z odpowiednimi standardami bezpieczeństwa i jest dostarczany z oprogramowaniem Roeq Assist, umożliwiającym łatwe i spójne konfigurowanie z mobilnym robotem Omron. Roeq TMC130 dla robota mobilnego Omron LD-90x będzie dostępny latem 2023 roku i będzie można go zobaczyć na stoisku Roeq nr 4841 na targach Automate. Oprócz nowego systemu wózków Omron, Roeq zaprezentuje również swój najcięższy moduł górny TR1000, który transportuje ładunki o masie do 350 kg z robotem mobilnym MiR600 oraz do 1000 kg z MiR1350.

Czytaj też: IBM zawiesza rekrutację. 7800 pracowników zastąpi sztuczna inteligencja

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button