Intralogistyka

Brytyjczycy zaprezentowali nowy chwytak do układania palet

Połączenie PowerPick i Multipick może pomóc firmom przyspieszyć linie produkcyjne

Dostawca systemów automatyki RARUK Automation wprowadza nowy chwytak do układania palet PowerPick i funkcję oprogramowania od swojego partnera Robotiq.

Robotiq pokazał nowy chwytak do układania palet

Najnowsze produkty firmy Robotiq to chwytak PowerPick do układania palet i oprogramowanie Multipick. PowerPick jest opisywany jako „chwytak zaprojektowany do trudnych zadań” i, według RARUK, jest „jedynym standardowym chwytakiem próżniowym zdolnym do podniesienia 11,5 kg na robocie współpracującym Universal Robots UR10e„.

RARUK wierzy, że oferując tę ​​technologię klientom, może ona lepiej zaspokoić potrzeby brytyjskich firm o wyższych wymaganiach paletyzacji w zakresie ładowności i przepustowości. Istnieje również możliwość zmiany trybów chwytaka: pojedynczego, podwójnego lub nawet poczwórnego. PowerPick pozwala na zamontowanie do czterech chwytaków na jednym ramieniu robota, co zwiększa wydajność w zastosowaniach związanych z małymi, lekkimi pudełkami.

Z 46 różnymi opcjami obsługi, PowerPick został zaprojektowany tak, aby zaoferować użytkownikom większą elastyczność. Może być stosowany do wielu różnych rozmiarów pudełek, kształtów i materiałów, a jednocześnie jest w stanie poradzić sobie z takimi warunkami jak wilgoć i drobny pył – przekonuje firma.

RARUK
RARUK

Czytaj też: Maersk wykorzystuje drony inwentaryzacyjne w magazynach

Oprogramowanie Robotiq zwiększy wydajność produkcji 

Z kolei MultiPick to najnowsza funkcja oprogramowania Robotiq, zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności linii produkcyjnej. Umożliwiając robotowi jednoczesne pobieranie wielu pudełek, MultiPick wspiera orientację etykiet i oferuje użytkownikom większą elastyczność, ułatwiając pobieranie z szerszego zakresu wzorów paletyzacji.

Połączenie PowerPick i MultiPick pozwala na paletyzację ośmiu pudeł jednocześnie, przy czym każdy z czterech chwytaków podnosi dwa małe pudełka o równej ładowności – dodaje firma.

RARUK twierdzi, że te dwie nowe wersje „ułatwią firmom zarządzanie różnymi wymaganiami linii produkcyjnych i wyposażą je na przyszłość”. Połączenie PowerPick i Multipick może pomóc firmom przyspieszyć linie produkcyjne. Na przykład użytkownicy mogliby zainstalować cztery chwytaki PowerPick na końcu ramienia robota, a każdy chwytak byłby w stanie podnieść dwie małe skrzynie o równej ładowności. Dzięki temu możliwe byłoby paletyzowanie jednocześnie 8 pudełek.

Czytaj też: Robotyzacja zabiera ludziom pracę i zmniejsza płace [BADANIE]

Nowy robot może pomóc w optymalizacji działań intralogistycznych

https://www.logisticsmanager.com/raruk-offers-new-cobot-palletising-solution-from-robotiq/

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button