IntralogistykaMagazyny
Gorące newsy

Maersk wykorzystuje drony inwentaryzacyjne w magazynach

Dane zebrane przez drony mogą być następnie porównywane z istniejącymi danymi z systemu zarządzania magazynem

Zarządzanie zapasami w magazynie jest jednym z najważniejszych barometrów przepływu łańcucha dostaw, narażenia na koszty finansowe i podejmowania decyzji biznesowych. Jest to również jedno z najtrudniejszych, powtarzalnych i żmudnych zadań do wykonania w magazynach, z jakością danych często kwestionowanych i wymagających od pracowników pracy na wysokościach. Firma Maersk North America postanowiła w tym celu wykorzystać drony inwentaryzacyjne firmy Verity.

Maersk stawia na drony inwentaryzacyjne Verity

W celu usprawnienia zarządzania zapasami w magazynie firma Maersk North America wdrożyła drony inwentaryzacyjne firmy Verity, które mogą wyeliminować konieczność pracy personelu na wysokościach podczas skanowania zapasów. Drony „poruszają się od palety do palety, zbierając dokładne dane o stanie zapasów w trzech wymiarach poprzez skanowanie kodów kreskowych na dowolnej wysokości za pomocą wbudowanych kamer o wysokiej rozdzielczości”. Robią one zdjęcia jednostek magazynowych (SKU) na paletach, aby zidentyfikować błędy w inwentaryzacji, takie jak brakujące lub źle umieszczone palety.

Jako integrator łańcucha dostaw, stale poszukujemy nowych innowacji i rozwiązań inżynieryjnych w naszych operacjach magazynowych. Chcieliśmy wdrożyć bezpieczniejsze, dokładniejsze, oparte na danych rozwiązanie w zakresie inwentaryzacji, które odpowiadałoby naszym celom dekarbonizacji dla klientów i zapobiegałoby pracy naszych pracowników na wysokościach. System Verity dostarczył dokładność danych, bezpieczeństwo i szybkość, dzięki czemu nasz system zarządzania magazynem jest silniejszy, szybszy i bardziej skuteczny w podejmowaniu decyzji przez klientów – twierdzi Erez Agmoni, starszy wiceprezes ds. innowacji i rozwoju strategicznego w Maersk North America.

Czytaj też: Walmart już oferuje dostawy dronami. Amazon może pozazdrościć

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Drony to rozwiązanie bezpieczniejsze niż praca na wysokościach

Dane zebrane przez drony mogą być następnie porównywane z istniejącymi danymi z systemu zarządzania magazynem (WMS), aby zaoferować pracownikom cenne spostrzeżenia. Maersk twierdzi, że w celu nauki obsługi dronów konieczne jest zaledwie jednodniowe szkolenie. Firma dodaje, że drony mogą działać przez całą noc i w weekendy bez konieczności stosowania oświetlenia górnego, wracając w razie potrzeby do podkładki ładującej akumulator.

Postrzegamy rozwiązanie Verity jako ważny wyróżnik, który sprawi, że nasi klienci będą bardziej konkurencyjni dzięki wyższej jakości, szybszym danym inwentaryzacyjnym – dodaje Erez Agmoni.

Czytaj też: Dyrektywa Omnibus, czyli koniec z fałszywymi internetowymi recenzjami i sztucznym zawyżaniem cen

Zastosowanie sztucznej inteligencji w logistyce postępuje

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button