LotniczyTransport
Gorące newsy

Argentyńskie linie oferują dodatkowe loty do Kataru na finał MŚ

W niedzielę przeciwnikiem Argentyny będzie reprezentacja Francji

Argentyńskie linie lotnicze Aerolíneas Argentinas zapewnią dwa dodatkowe loty do Kataru po tym, jak reprezentacja Argentyny dotarła do finału Mistrzostw Świata FIFA. W niedzielę przeciwnikiem Argentyny będzie reprezentacja Francji, która wygrała poprzednie Mistrzostwa, a w środę w półfinale pokonała mundialową niespodziankę – Maroko.

Aerolíneas Argentinas uruchomią dodatkowe loty do Kataru

Prezes argentyńskich linii lotniczych Aerolíneas Argentinas, Pablo Ceriani, poinformował, że przewoźnik uruchomi dwa dodatkowe loty do Kataru na Mistrzostwa Świata FIFA. Przypomnijmy, że w niedzielę reprezentacja Argentyny rozegra finałowy mecz z Francją, który wygrała poprzedni Mundial.

Teraz od nas zależy, czy będziemy ich wspierać w tym ostatnim meczu. Mamy nadzieję, że przywieziemy tytuł mistrza świata do domu – stwierdził prezes.

Aerolíneas Argentinas oferują tym samym łącznie dwanaście lotów do Kataru. Lot do Doha trwa około 20 godzin, ale to nie przeszkadza mieszkańcom kraju, który obecnie wręcz żyje tematem piłki nożnej. Ulice Buenos Aires zapełniły się tłumem kibiców, świętujących po środowym półfinałowym zwycięstwie nad Chorwacją.

W niedzielę przeciwnikiem Argentyny będzie reprezentacja Francji, która w środę w półfinale pokonała mundialową niespodziankę – Maroko. Marokańskie linie Royal Air Maroc zorganizowały 30 specjalnych lotów do Kataru specjalnie na ten mecz, ale musiały anulować bilety, bo według doniesień mediów linia nie zarejestrowała na czas lotów u władz Kataru.

Czytaj też: Argentyńskie linie uruchamiają nowy lot do Kataru na ćwierćfinał

Połączenie z Argentyny do Kataru

Ani Aerolíneas Argentinas, ani Qatar Airways nie obsługują obecnie regularnych i bezpośrednich lotów na trasie o długości 13 306 km między Buenos Aires a Doha. Jednak dzięki nowej umowie codeshare z Iberią, Qatar Airways oferuje bilety pomiędzy tymi dwoma miastami, przerzucając pasażerów przez huby hiszpańskiego przewoźnika w Madrycie (MAD) lub Barcelonie (BCN).

Kibice, którzy chcą dotrzeć do Doha z Buenos Aires bez biletów na dedykowane połączenie Aerolíneas Argentinas, mają do wyboru kilka alternatywnych opcji z jednym przystankiem, w tym Air France przez Paryż (CDG), KLM przez Amsterdam (AMS) i Lufthansę przez Frankfurt (FRA).

Aerolíneas Argentinas uruchamia nowy lot do Kataru na ćwierćfinał
Aerolíneas Argentinas

Czytaj też: Mundial 2022: Katar zainwestował 220 mld dolarów, aby „zarobić” 17 mld

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button