IntralogistykaMagazyny

ABB prezentuje nowe roboty GoFa. Pomogą pracownikom

Robotyczne chwytaki GoFa 10 i GoFa 12 oferują nowe możliwości

ABB wprowadza na rynek dwa nowe roboty GoFa. Robotyczne chwytaki GoFa 10 i GoFa 12 oferują nowe możliwości dla firm, pozwalając na wykorzystanie automatyzacji robotów kolaboracyjnych w celu zwiększenia wydajności.

ABB ulepszyło swoje roboty GoFa

ABB przekonuje, że obsługując ładunki o wadze do 10 i 12 kilogramów, nowe roboty GoFa są w stanie wykonywać rozszerzony zakres zadań w bliskiej współpracy z pracownikami, co pozwala rozwiązać problemy związane z brakiem umiejętności i niedoborem siły roboczej, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo i wydajność pracy. Jak informuje portal Robotics & Automation News, nowe warianty robotów oferują łatwe programowanie i szybką integrację w środowiskach produkcyjnych, co obniża bariery wejścia dla nowych użytkowników, edukatorów i małych i średnich przedsiębiorstw.

Od czasu wprowadzenia robota kolaboracyjnego YuMi w 2015 roku, zbudowaliśmy portfolio robotów kolaboracyjnych, które odpowiadają rosnącemu zapotrzebowaniu na bezpieczne i łatwe w użyciu rozwiązania automatyzacji, aby wypełnić luki w wykwalifikowanej sile roboczej. Wychodząc naprzeciw potrzebie robotów kolaboracyjnych o większej nośności i zwiększonym zasięgu, nasze roboty GoFa 10 i 12 rozszerzają korzyści automatyzacji na nowe zastosowania przemysłowe, nawet dla użytkowników korzystających z nich po raz pierwszy – mówi szef ABB Robotics, Marc Segura.

Czytaj też: ABB przedstawia robotyczny chwytak dla magazynów z AI

Oprócz zwiększonej nośności, robotyczne chwytaki GoFa 10 i 12 oferują najwyższe w swojej klasie prędkości punktu centralnego narzędzia (TCP) do dwóch metrów na sekundę przy odchyleniu wynoszącym 0,02 mm, co zapewnia większą powtarzalność – dwukrotnie lepszą niż w porównywalnych rozwiązaniach.

ABB

Ulepszenia i korzyści

Certyfikowane jako IP67 – co oznacza odporność na wilgoć i pył – roboty rozszerzają korzyści płynące z szybkiej i precyzyjnej robotyki kolaboracyjnej na nowe zastosowania przemysłowe, automatyzując wymagające zadania takie jak obsługa maszyn, spawanie, obsługa części, polerowanie i montaż. Zasięg GoFa 10 wynoszący 1,62 metra – o 14 procent więcej niż w innych robotach tej klasy i wystarczający do pokrycia palet typu US – sprawia, że jest idealny do zastosowań związanych z układaniem palet.

Czytaj też: Niedobór pracowników przyśpiesza robotyzację. Rynek pracownika jest u schyłku?

Jak informuje portal Robotics & Automation News, zainstalowana w kontrolerze robota ABB FlexPendant, aplikacja ABB SafeMove zawiera ogranicznik prędkości, systemy zatrzymania i nadzoru orientacji, umożliwiając bliską współpracę między robotami a pracownikami fabryki, bez konieczności używania nieporęcznych barier ochronnych ani ogrodzeń. Robot GoFa 12 zadebiutował na stoisku firmy ABB na targach Automatica 2023 w ramach dwóch prezentacji, podczas których pokazano precyzyjne zadania obsługi maszyn oraz aplikacje ultralekkiego układania palet. Partner ABB, firma Schunk, zaprezentowała z kolei swoją gamę chwytaków.

Czym jest logistyka 4.0? Czy naprawdę jest aż tak pomocna?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button