PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport
Gorące newsy

Alstom integruje działalność w Polsce! Powstała nowa spółka

Alstom jest obecny na polskim rynku od ćwierć wieku, korzystając z bogatej historii przemysłowej trzech zakładów

Alstom zintegrował wszystkie dotychczasowe firmy operujące w Polsce i połączył je w jedną spółkę. Firma przekonuje, że powstanie ALSTOM Polska S.A. wzmocni jej pozycję na krajowym rynku, uczyni ją głównym producentem i eksporterem w polskim sektorze kolejowym oraz specjalistą w dziedzinie systemów kontrolowania ruchu kolejowego i rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Proces integracji umocni działalność Alstom w Polsce

Alstom połączył wszystkie spółki działające na polskim rynku w jedną jednostkę o nazwie ALSTOM Polska S.A. Firma przekonuje, że ten ruch umocni proces integracji działalności Alstom w Polsce i wzmocni pozycję firmy jako dostawcy kompleksowej gamy produktów i rozwiązań dla klientów z branży kolejowej, obejmującej tabor (w tym koleje dużych prędkości, koleje regionalne, metro, tramwaje), usługi utrzymania i serwisu oraz systemy sterowania ruchem kolejowym.

Tworząc jedną spółkę ALSTOM Polska S.A. zaczynamy nowy rozdział w historii Alstom w Polsce. Połączenie trzech podmiotów z ponad 120-letnią działalnością w Polsce i zespołem ponad 4000 pracowników, umacnia naszą pozycję lidera na rynku oraz pozwala nam w kompleksowy sposób obsługiwać naszych klientów, zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym, realizując projekty między innymi dla odbiorców we Włoszech, Holandii, Norwegii, w Niemczech, krajach bałtyckich i Emiratach Arabskich – mówi Sławomir Cyza, Prezes i Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich.

Alstom

Czytaj też: Alstom z kolejnym dużym zamówieniem na Coradia Stream!

Bogata historia spółki

Alstom jest obecny na polskim rynku od ćwierć wieku, korzystając z bogatej historii przemysłowej trzech zakładów: 180-letniego Pafawagu we Wrocławiu, 150-letniego Konstalu w Chorzowie i 100-leniego ZWUS w Katowicach. W efekcie tego połączenia, spółki Alstom Konstal, Alstom Pojazdy Szynowe oraz Alstom ZWUS zostały zastąpione przez jedną firmę o nazwie ALSTOM Polska S.A., która operuje poprzez cztery oddziały: w Warszawie, Chorzowie, Katowicach i Wrocławiu.

Czytaj też: ORLEN: rośnie zapotrzebowanie na bioetanol o prawie 50 procent

Alstom ma istotny wpływ na sektor transportowy w Polsce. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje wiele środków transportu wyprodukowanych przez Alstom, w tym pociągi, lokomotywy, systemy metra oraz tramwaje. Firma jest twórcą pierwszego w Polsce pociągu dużych prędkości – Pendolino. Ponadto, Alstom wdrożył ważne projekty związane z automatyzacją ruchu kolejowego oraz infrastrukturą, takie jak ERTMS/ETCS L2 oraz system ATC w warszawskim metrze.

Kolejne zamówienie na pociągi od Alstom. Traxxy wciąż popularne

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button