PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
MorskiTransport
Gorące newsy

Ogromny pożar kontenerowca! Uszkodzony statek zatonął

Poważny pożar na kontenerowcu TSS Pearl spowodował jego zatonięcie. Na statku zapaliły się kontenery znajdujące się za częścią mieszkalną. Gdy wybuchł pożar, kontenerowiec TSS Pearl płynął do Adenu w Jemenie. Na szczęście załoga składająca się z 25 marynarzy została w całości ewakuowana przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Jeddah. 

Kontenerowiec TSS Pear zatonął

Na pokładzie kontenerowca TSS Pearl na Morzu Czerwonym, na północny zachód od Wysp Farasan u wybrzeży Arabii Saudyjskiej, wybuchł pożar. Załoga składająca się z 25 marynarzy została w całości ewakuowana przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Jeddah.

Pożar wybuchł tuż za częścią mieszkalną na rufie. Zarejestrowany w Panamie, kontenerowiec TSS Pearl był w drodze do Adenu w Jemenie. Członkowie załogi zostali zabrani do szpitala w Jizan, a ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na początku statek dryfował, a następnie zatonął.

Kontenerowiec TSS Pearl został wprowadzony na rynek w 2008 roku i należał do firmy Rafidain Shipping, ale był eksploatowany przez Tehama Shipping pod banderą Wysp Marshalla.

Czytaj też: Pożar na promie Stena Line na Bałtyku! Zapaliła się naczepa chłodnicza

Częste pożary kontenerowców

Ta katastrofa przypomina o problemie pożarów na pokładach kontenerowców, które uszkodziły lub zatopiły również znacznie większe statki należące do globalnych przewoźników. Przypomnijmy, że do równie poważnego pożaru doszło w kwietniu u wybrzeży Filipin. Wówczas Filipińska Straż Przybrzeżna (PCG) poinformowała, że zareagowała na pożar kontenerowca General Romulo, pływającego pod filipińską banderą i zakotwiczonego w pobliżu Talisay City w Cebu. Dziewiętnastu z 20 członków załogi statku zostało uratowanych przez Straż Przybrzeżną, z czego trzech z nich było leczonych z powodu poparzeń.

Niestety jeden członek załogi nie przeżył, a Straż Przybrzeżna nie była w stanie wydobyć jego ciała z pokładu „ze względu na rozmiar pożaru panującego na statku”. Ekstremalne warunki panujące w maszynowni statku początkowo uniemożliwiły pracownikom PCG wejście do środka i bliższe przyjrzenie się w celu ustalenia przyczyny pożaru. Jednak według raportów Straży Przybrzeżnej pożar kontenerowca był efektem eksplozji rury na pokładzie statku.

Czytaj też: Sytuacja w Libanie jest dramatyczna. Banki zamykają się „na czas nieokreślony”

Pożar kontenerowca u wybrzeży Filipin. Zginął członek załogi

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button