DrogowyTransport

Pepsi wykorzysta elektryczne ciężarówki do przewozu chipsów

Ciężarówki będą przewozić chrupki Walkers lub prawdopodobnie ziemniaki między zakładami w Leicester i Coventry

Einride wchodzi na rynek brytyjski i rozpoczyna swoją działalność dla PepsiCo. Koncern Pepsi wykorzysta elektryczne ciężarówki Einride do transportowania produktów Walkers między zakładami w Leicester i Coventry.

Pepsi zakupi elektryczne ciężarówki Einride

To jednak dopiero pierwsza faza współpracy. W ciągu trzyletniego partnerstwa koncern Pepsi zamierza rozszerzyć flotę o kolejne elektryczne ciężarówki od Einride. Jak informuje portal Electrive, gigant przewiduje, że uda mu się dzięki temu zaoszczędzić ponad 1 600 ton emisji CO2, bowiem nowe ciężarówki zastąpią pojazdy z silnikami diesla. PepsiCo dąży do osiągnięcia neutralności w zakresie emisji do 2040 roku.

Nasze partnerstwo z Einride to mały, ale ważny krok w kierunku realizacji tego celu, który pomoże nam osiągnąć realny postęp w zakresie zrównoważonego transportu. Z niecierpliwością czekamy, by przetestować pojazdy i nauczyć się potencjalnej roli, jaką mogą odgrywać elektryczne ciężarówki w naszych operacjach transportowych – powiedziała Archana Jagannathan, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju, PepsiCo UK.

Koncern nie podał, ile ciężarówek zostanie początkowo wdrożonych. Wiadomo jednak, że będą one przewozić chrupki Walkers lub prawdopodobnie ziemniaki między zakładami w Leicester i Coventry.

Czytaj też: Wreszcie ruszyła seryjna produkcja ciężarówek Volta Zero

Inteligentne elektryczne ciężarówki Einride

Flota ciężarówek opiera się na inteligentnej platformie Saga od firmy Einride. Jak informuje portal Electrive, firma wykorzystuje również tę platformę do swojego tzw. „koncepcji siatki”, która upraszcza zarządzanie ładunkami na długich dystansach i eliminuje błędy, które są typowe dla branży. Usługa obejmuje wszystkie punkty logistyczne, od inteligentnego oprogramowania po infrastrukturę ładowania i usługi serwisowe.

W Wielkiej Brytanii Einride pracuje nad „siatką mobilności towarowej”, która ma się rozwijać wzdłuż najruchliwszych autostrad łączących główne miasta Londynu, Sheffield, Manchesteru, Birminghamu i Bristolu. Jednakże punktem wyjścia z PepsiCo będzie tzw. „złoty trójkąt logistyczny” w Midlands, który leży w czterogodzinnym zasięgu jazdy dla 90% populacji Wielkiej Brytanii i zawiera znaczną część krajowych obiektów logistycznych i magazynów.

Skuteczne i innowacyjne przemieszczanie towarów od dawna było integralną częścią wzrostu i dobrobytu Wielkiej Brytanii, a Brytyjczycy byli pionierami zarówno w systemie kolejowym, jak i sieci kanałów. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy połączyć siły z lokalnymi partnerami, aby dalej umacniać Wielką Brytanię jako pioniera w transporcie i ostatecznie pomóc krajowi w realizacji celów zeroemisyjnych – powiedział Robert Falck, założyciel i dyrektor generalny Einride.

Wprowadzenie Einride na rynek w Wielkiej Brytanii jest kolejnym krokiem po wcześniejszej ekspansji firmy w Niemczech, regionie Beneluxu i Norwegii. Jak informuje portal Electrive, Einride zarządza flotami dla takich firm jak Maersk, AB InBev, Lidl i GE Appliances.

Czytaj też: Inflacja w USA najniższa od blisko dwóch lat! Fed zakończy cykl podwyżek stóp procentowych?

Niemiecki producent wykorzysta elektryczne przyczepy chłodnicze

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button