Info z rynkuTransport

Maersk wchodzi w logistykę projektową. Przejmuje już inną firmę

Martin Bencher jest specjalistą ds. logistyki projektowej

Gigant Maersk ogłosił, że finalizuje przejęcie duńskiej firmy Martin Bencher Group. Martin Bencher jest specjalistą ds. logistyki projektowej, koncentrującym się na rozwiązaniach technicznych w celu przemieszczania ładunków ponadgabarytowych z różnych branż, od energii odnawialnej po elektrownie.

Maersk kończy przejęcie Martin Bencher

A.P. Moller – Maersk ogłosił, że finalizuje przejęcie Martin Bencher Group, duńskiej firmy zajmującej się logistyką projektową, posiadającej możliwości w zakresie niekontenerowej logistyki projektów i operacji globalnych.

Jestem zachwycony, mogąc powitać firmę Martin Bencher w Maersk. Wraz z dołączeniem Martin Bencher, wzmacniamy naszą zdolność oferowania usług logistyki projektów naszym globalnym klientom, zapewniając jednocześnie bardziej kompleksową ofertę dla szerokiego wachlarza branż – powiedział Karsten Kildahl, regionalny dyrektor zarządzający Maersk w Europie.

Maersk zauważył, że Martin Bencher jest głównym graczem w usługach logistyki projektowej, charakteryzującym się wysokim stopniem niezawodności, udokumentowanymi osiągnięciami i silnym naciskiem na zdrowie, bezpieczeństwo, ochronę i środowisko (HSSE).

Czytaj też: Maersk stawia na ekologiczny transport swoich ładunków

Czas na Maersk Project Logistics

Firma Martin Bencher została założona w 1997 roku i jest dostawcą usług logistycznych specjalizującym się w logistyce projektowej. Jej podstawową działalnością jest projektowanie kompleksowych rozwiązań logistycznych dla klientów z całego świata. Przewagą konkurencyjną firmy jest wiedza branżowa i długoterminowe relacje z interesariuszami.

Cieszymy się, że staniemy się integralną częścią Maersk. Nasze firmy uzupełniają się na tak wiele sposobów, że oczekujemy bezproblemowego doświadczenia transformacji zarówno dla naszych kolegów, jak i klientów. Razem możemy w pełni wykorzystać nasz potencjał i wnieść zaangażowanie i możliwości do obsługi całego zakresu prac logistycznych dla klientów na całym świecie – powiedział Peter Thorsoe Jensen, dyrektor generalny Martin Bencher.

Wartość transakcji wynosi 61 mln dolarów (wartość przedsiębiorstwa) po uwzględnieniu zobowiązań leasingowych. Do czasu uzyskania wszystkich wymaganych zgód regulacyjnych i zamknięcia transakcji, Maersk i Martin Bencher Group pozostaną dwiema odrębnymi firmami, a zatem będą prowadzić swoją działalność niezależnie, tak jak dotychczas. Gdy przejęcie już się zakończy, Maersk wprowadzi do portfolio swoich usług nowy produkt – Maersk Project Logistics.

Czytaj też: Biden podpisał Inflation Reduction Act. Ogromne inwestycje w transformację energetyczną

Wyniki Maersk za III kwartał. Gigant kontynuuje rekordową passę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button