Info z rynkuIntralogistykaMagazyny

Nowy dyrektor ds. automatyzacji w GXO! Kim jest Adrian Stoch?

Wcześniej Adrian Stoch pełnił rolę prezesa działu konsumenckiego w obszarze obu Ameryk oraz Azji i Pacyfiku

Adrian Stoch został awansowany na stanowisko dyrektora ds. automatyzacji w GXO Logistics. Zmiana ta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na zautomatyzowane rozwiązania. Nowy dyrektor ds. automatyzacji w GXO Adrian Stoch ma zajmować się sprawami kluczowymi dla dalszego rozwoju i realizacji strategii technologicznej firmy.

Kim jest nowy dyrektor ds. automatyzacji w GXO, Adrian Stoch?

Operator logistyki kontraktowej GXO Logistics ogłosił awans Adriana Stocha na nowe stanowisko dyrektora ds. automatyzacji. Stanowisko to zostało stworzone w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na automatyzację. Nowy dyrektor ds. automatyzacji w GXO Adrian Stoch będzie odpowiedzialny za wdrażanie wiodących rozwiązań automatyzacji na skalę globalną. Dzięki temu firma zyska nowe możliwości biznesowe i przewagę konkurencyjną w tej dziedzinie. Współpraca pomiędzy Stochem a dyrektorem ds. informatyki GXO, Sandeepeem Sakharkarem, będzie kluczowa dla dalszego rozwoju i realizacji strategii technologicznej firmy.

Czytaj też: Zwolnienia grupowe w DHL i GXO. Pracę straci setki osób

Adrian Stoch jest doświadczonym liderem popartym wieloletnimi sukcesami w zakresie zapewniania wzrostu, zorientowania na klienta i doskonałości operacyjnej, który prowadził przełomowe wdrożenia automatyzacji w globalnej skali GXO. Biorąc pod uwagę ogromne zapotrzebowanie klientów na technologię i zautomatyzowane rozwiązania, jeszcze bardziej skupiamy się na tym krytycznym czynniku wzrostu, aby tworzyć coraz lepsze doświadczenia i oferty dla naszych klientów, ponieważ uważamy GXO za niekwestionowanego lidera w zakresie automatyzacji łańcuchów dostaw – powiedział Malcolm Wilson, dyrektor generalny GXO.

Doświadczony pracownik

Nowy dyrektor ds. automatyzacji Adrian Stoch stanie na czele zespołu globalnych liderów ds. technologii, którego głównym zadaniem jest skoncentrowanie się na automatyzacji i optymalizacji kluczowych ścieżek procesów magazynowych w GXO. Jego rola obejmuje również współpracę w całej firmie w zakresie sztucznej inteligencji (AI) i integracji cyfrowej. GXO intensywnie przyspiesza bowiem wdrożenie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, co przynosi liczne korzyści w postaci zwiększonej produktywności i usprawnienia procesów magazynowych. Jako lider firmy, Adrian Stoch będzie nadal rozwijał skalę działań i rozszerzał kompetencje w związku z rosnącą pozycją GXO na rynku.

Wcześniej Adrian Stoch pełnił rolę prezesa działu konsumenckiego w obszarze obu Ameryk oraz Azji i Pacyfiku, gdzie osiągał sukcesy w zdobywaniu nowych kontraktów biznesowych oraz prowadził znaczącą ekspansję automatyzacji w najważniejszych lokalizacjach GXO w Stanach Zjednoczonych. Współpracował z wiodącymi markami, takimi jak Adidas, H&M, L’Oréal i Spanx. Jak tłumaczy firma, jego bogate doświadczenie obejmuje ponad trzydzieści lat pracy w różnych branżach, takich jak wielokanałowy handel detaliczny, farmacja i produkcja. Przed dołączeniem do GXO, Adrian Stoch pełnił wysokie stanowiska operacyjne w firmach Target, Teva Pharmaceutical Industries i Cardinal Health.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

GXO dominuje na rynku automatyzacji, bowiem aż 30% dochodów firmy pochodzi z zautomatyzowanych rozwiązań, co jest imponującym wynikiem w porównaniu z przeciętną branżową wartością, która wynosi jedynie 8%. W pierwszym kwartale tego roku firma ustanowiła nowy rekord w wdrażaniu technologii operacyjnych, zwiększając liczbę technologii i zautomatyzowanych rozwiązań o 64% w porównaniu do roku poprzedniego.

GXO kontynuuje ekspansję na niemieckim rynku w ramach logistyki kontraktowej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button