Info z rynkuIntralogistykaMagazyny

Zwolnienia grupowe w DHL i GXO. Pracę straci setki osób

Rynek logistyczny w Teksasie napotyka poważne wyzwania. Dwa giganty branży – DHL Supply Chain i GXO Logistics – są zmuszone do ogłoszenia masowych zwolnień. Zmiany wynikają z utraty kluczowych kontraktów z klientami, co zmusiło firmy do podjęcia drastycznych kroków. Znaczące redukcje kadrowe są zawsze zaskakujące, zwłaszcza w sektorach tak dynamicznych jak logistyka, a sytuacja ta może mieć długotrwałe skutki dla rynku pracy w Teksasie.

Pracownicy DHL Supply Chain i GXO Logistics w Teksasie otrzymują wypowiedzenia

Jak informuje serwis Freight Waves, DHL Supply Chain, będące częścią niemieckiej grupy Deutsche Post DHL Group, poinformowało o zwolnieniu 80 pracowników na obszarze Houston. Przyczyną jest zakończenie współpracy przez jednego z najważniejszych klientów. Firma poinformowała w oficjalnym komunikacie, że:

Klient DHL Supply Chain podjął decyzję o zakończeniu kontraktu z DHL i przeniesieniu swojej działalności do nowego dostawcy logistycznego.

Czytaj również: Czekają nas masowe zwolnienia w Polsce?

Tym samym zwolnienia dotkną pracowników magazynowych pracujących w obiektach w Missouri City oraz Sugar Land, położonych w pobliżu Houston. Jednak liczba osób, które stracą pracę, może okazać się znacznie większa. Według zgłoszeń do Texas Workforce Commission DHL Supply Chain może zwolnić nawet do 152 pracowników, w zależności od wyniku negocjacji z klientem.

GXO Logistics: zwolnienia w wyniku końca współpracy z klientem

Tymczasem GXO Logistics, kontraktowy dostawca logistyczny z siedzibą w Greenwich w Connecticut, również planuje redukcję zatrudnienia. Zgodnie z dokumentami stanowymi, firma planuje zwolnić 105 pracowników z centrum logistycznego w Fort Worth do końca czerwca. Rzecznik spółki przekazał, że:

Kończymy współpracę z jednym z naszych klientów w Fort Worth; w rezultacie dotknięci pracownicy będą mieli możliwość przeniesienia się do pobliskich placówek GXO, obsługujących innych klientów.

Wpływ na rynek logistyczny Teksasu

Te dwie sytuacje stanowią wyraźny sygnał o zmienności sytuacji na rynku logistycznym. Dla Teksasu, który jest jednym z kluczowych stanów dla amerykańskiego przemysłu logistycznego, takie wiadomości mogą mieć długotrwałe konsekwencje. Logistyka jest nieodłącznym elementem ekonomii Teksasu, obsługując zarówno lokalne przedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje. Wielkość i znaczenie tego sektora w regionie sprawiają, że jakiekolwiek perturbacje mogą mieć szerokie reperkusje.

Z drugiej strony, zmiany na rynku mogą stworzyć nowe możliwości dla innych graczy w sektorze logistycznym. Utrata kontraktów przez DHL Supply Chain i GXO Logistics może otworzyć drzwi dla konkurencji, która może skorzystać na nowych lukach na rynku.

W poszukiwaniu rozwiązań dla pracowników

W obliczu trudnej sytuacji, zarówno DHL, jak i GXO pokazują determinację w dążeniu do minimalizowania negatywnych skutków dla swoich pracowników. Obie firmy, DHL i GXO, podkreślają swoje zaangażowanie w szukanie nowych możliwości dla zwalnianych pracowników. Jedną z opcji jest współpraca z nowymi dostawcami logistycznymi. Alternatywnie, firmy rozważają przenoszenie pracowników do innych oddziałów w ramach tych samych organizacji.

Czytaj również: General Motors ogłasza kolejne zwolnienia. Zwolni kilkaset osób

Jedno jest pewne: zmiany na rynku logistycznym w Teksasie są dynamiczne i nieprzewidywalne. Jak DHL Supply Chain i GXO Logistics poradzą sobie z tą sytuacją, może to być kluczowe dla przyszłości całego sektora w regionie. Jednocześnie, sposób, w jaki firmy będą radzić sobie z tymi zmianami, będzie miało kluczowe znaczenie dla dobrobytu ich pracowników. Z całą pewnością warto śledzić te wydarzenia, gdyż mogą one mieć szeroki wpływ na przyszłość logistyki w Teksasie.

Kolejne zwolnienia w Amazon! Pracę straci 9 tysięcy osób!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button