E-commerceMagazyny

Amazon otwiera swoje pierwsze centrum logistyczne w Holandii

Firma planuje zatrudnić w nowej lokalizacji prawie 170 pracowników

Gigant e-commerce Amazon otworzył swoje pierwsze centrum logistyczne w Holandii. Dzięki nowej lokalizacji, spółka będzie w stanie dostarczać holenderskie zamówienia znacznie szybciej. Rozpoczęcie działalności stanowi część współpracy z holenderską firmą logistyczną Bleckmann.

Amazon otwiera centrum logistyczne w Holandii

Amazon uruchomił swój holenderski sklep internetowy w 2020 roku, a do niedawna firma działała z centrum sortowania w pobliżu lotniska Schiphol. Holenderscy klienci otrzymywali produkty przechowywane w Niemczech. Teraz jednak się to zmieni, bowiem Amazon otworzył swoje pierwsze centrum logistyczne w Holandii.

Jak informuje portal Ecommerce News, nowe centrum realizacji zamówień znajduje się niedaleko granicy niemieckiej, co łączy obiekt z międzynarodową siecią logistyczną firmy. Dzięki 2200 metrom sześciennym powierzchni magazynowej, Amazon może przetwarzać do 25 000 paczek dziennie. Budynek jest wynajmowany przez firmę Amazon od holenderskiego dostawcy usług w zakresie łańcucha dostaw, Bleckmann. Holenderska firma zajmie się również działalnością operacyjną w centrum realizacji zamówień.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Firma planuje zatrudnić w nowej lokalizacji prawie 170 pracowników. W planach jest również wprowadzenie większej liczby holenderskich marek do asortymentu Amazon.

Otwarcie naszego lokalnego centrum realizacji zamówień to ważny kamień milowy, utrwalający doskonałe przyjęcie Amazon przez holenderskich klientów od naszego startu w Holandii w 2020 roku. Nasz sklep internetowy osiągnął pozycję lidera w Holandii. Dzięki nowemu magazynowi możemy poszerzyć naszą ofertę o nowe cenione marki z Holandii i zagranicy, a także przyspieszyć dostawę tych produktów. Ten krok pomoże nam stać się najbardziej zorientowaną na klienta firmą w Holandii – powiedział Roeland Donker, dyrektor w Amazon Netherlands.

Amazon rozszerza działalność w Bawarii

To nie jedyna inwestycja giganta e-commerce. Amazon i Panattoni planują zbudować centrum logistyczne o powierzchni 340 000 metrów kwadratowych w okolicach miasta Rohr, w bawarskim powiecie Kelheim. Gigant e-commerce zamierza utworzyć tam 1500 miejsc pracy. W całym parku logistycznym przybędzie ich 1800.

Czytaj też: Amazon i Panattoni zbudują razem centrum logistyczne w Bawarii

Amazon planuje przechowywać w magazynie produkty o rozmiarze mniejszym od pudełka na buty, które można poddać sortowaniu, a także komisjonować i pakować zamówienia klientów. Do tego celu zostaną wykorzystane roboty transportowe, które będą podnosić regały z produktami i dostarczać je do pracowników zajmujących się składowaniem i wydawaniem towarów. Jak dodaje portal Logistik Heute, dzięki tej technologii specjaliści będą mieć znacznie krótsze trasy do pokonania. W ramach planów Amazona powstanie 1500 nowych miejsc pracy, a w całym parku logistycznym przybędzie ich 1800.

Amazon po raz pierwszy zmniejszył emisje dwutlenku węgla

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button