E-commerceMagazyny

Panattoni przekazał Amazon nową halę produkcyjną w Czechach

Panattoni Park Chomutov Północ może się pochwalić znacznymi inwestycjami w wsparcie biologicznej różnorodności

Panattoni przekazało firmie Amazon halę w czeskim Parku Chomutov Północ. Obiekt jest już czwartym projektem, który Amazon przejął od Panattoni w Czechach.

Panattoni przekazał Amazon nowy zakład

Deweloper Panattoni zbudował dla Amazon nowy zakład produkcyjny w pobliżu Chomutova, który będzie służyć do zautomatyzowanego drukowania koszulek i indywidualnej produkcji akcesoriów w ramach programu „Amazon Merch on Demand” na czeskim i zagranicznym rynku. Powierzchnia działalności Amazona w części hali A Parku Chomutov Północ wynosi prawie 15 tysięcy metrów kwadratowych. Amazon już prowadzi centra dystrybucyjne w Dobrovízi pod Pragą oraz w Kojetínie na obszarze Přerov. To czwarty budynek, który Amazon w ostatnich dziesięciu latach przejął od Panattoni w Czechach.

Panattoni jest dla nas długotrwałym i niezawodnym partnerem w dziedzinie budowy nowych centrów. Dzięki ich wszechstronnej wiedzy eksperckiej możemy zapewnić naszym pracownikom nowoczesne i bezpieczne miejsca pracy o wysokiej jakości. Dotyczy to również nowej hali w okolicy Chomutova i bardzo doceniamy dotychczasową współpracę – powiedział Michal Šmíd, dyrektor generalny Amazonu w Czechach.

Cały projekt Panattoni Parku Chomutov Północ wyróżnia się znacznymi inwestycjami w ochronę różnorodności biologicznej zarówno w samej strefie przemysłowej, jak i w jej szerszym otoczeniu. Fabryka sama w sobie również może poszczycić się przyjaznością dla środowiska, co potwierdza jej aspiracje do otrzymania oceny „Doskonały” w ramach certyfikacji BREEAM New Construction.

Cieszymy się i jednocześnie czujemy się zobowiązani zaufaniem, jakim obdarzyła nas firma Amazon, dla której Panattoni od 1999 roku buduje obiekty przemysłowe na całym świecie. Powierzchnia wynajmowalna dla Amazona w Czechach, po ukończeniu budynku w Panattoni Parku Chomutov Północ, wzrosła do prawie 355 000 m2. Wspólną cechą wszystkich hal dla Amazona jest nacisk na zrównoważoność, minimalne zużycie energii i doskonałe zaplecze dla pracowników, o czym świadczą wysokie cele certyfikacji BREEAM New Construction – powiedział Jiří Zita, dyrektor handlowy w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni rozpoczyna swoje pierwsze inwestycje na Węgrzech

Inwestycje w bioróżnorodność

Pierwszym najemcą, który w marcu tego roku otrzymał przestrzeń produkcyjną w Panattoni Parku Chomutov Północ, jest niemiecki dostawca rozwiązań intralogistycznych Jungheinrich. Firma ta rozszerzyła swoje europejskie moce produkcyjne w zakresie wózków widłowych.

Zainteresowanie najemców z całego świata rozszerzeniem produkcji na obszarze Chomutova to doskonała wiadomość dla tego regionu, który historycznie był związany z wydobyciem węgla. Cały region w najbliższych latach oczekuje niezbędnej restrukturyzacji gospodarczej na bardziej nowoczesny rodzaj przemysłu, który będzie bardziej przyjazny dla środowiska. Panattoni Park Chomutov Północ obecnie oferuje ostatnie 39 000 m2 powierzchni do wynajęcia na terenie, który został zajęty przez program produkcyjny firm Jungheinrich i Amazon. Cieszy mnie osobiście, że ten projekt powstał we współpracy z lokalnymi władzami – powiedziała Klára Sobotková, dyrektor ds. rozwoju regionalnego w Panattoni.

Panattoni Park Chomutov Północ może się pochwalić znacznymi inwestycjami w wsparcie biologicznej różnorodności zarówno na samym obszarze przemysłowej strefy, jak i w jej okolicy. Biokorytarz o powierzchni 1,5 hektara, składa się z roślin zarówno na poziomie drzewostanu, jak i krzewów, z naciskiem na gatunki rodzime. Zostało posadzonych prawie 450 drzew i ponad 12 000 krzewów. Obszar ten pozostanie bez ogrodzenia, naturalnie łącząc się z rewitalizacją przylegających brzegowych zadrzewień. W odpowiednich miejscach wykopano stawy w celu zwiększenia lokalnej różnorodności gatunkowej. Dodatkowo zasiano łąki kwietne, postawiono budki dla różnych gatunków ptaków i nietoperzy, murki dla gadów oraz budki dla owadów.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni znów buduje. Tym razem kompleks w Niemczech

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button