DrogowyTransport

Olbrzymie zamówienie na ciężarówki Volvo! Kupią aż sto elektryków

DFDS posiada obecnie największą flotę ciężarówek elektrycznych w Europie

Firma logistyczna DFDS złożyła olbrzymie zamówienie na ciężarówki Volvo. Dzięki zamówionej partii 100 pojazdów DFDS prawie podwoi swoją flotę elektrycznych ciężarówek Volvo do 225 sztuk.

Duże zamówienie na elektryczne ciężarówki Volvo

DFDS, jedna z największych firm żeglugowych i logistycznych w północnej Europie, zamówiła kolejne 100 elektrycznych ciężarówek od Volvo. To nie pierwsze zamówienie na ciężarówki Volvo. Wcześniej DFDS zakupiło łącznie 125 ciężarówek elektrycznych producenta. Obecnie w Szwecji, Danii, Belgii, Holandii i na Litwie działa 95 elektrycznych ciężarówek Volvo, a pozostałe 30 ma zostać dostarczone w tym roku.

Jestem bardzo dumny, że kontynuujemy nasze bliskie partnerstwo z DFDS. To zamówienie na kolejne 100 elektrycznych ciężarówek Volvo to dowód ich zaufania do naszej firmy. Duży wzrost floty elektrycznych ciężarówek DFDS pokazuje, że transport bezemisyjny to realne rozwiązanie. dostępne tu i teraz – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Nowe ciężarówki elektryczne będą wykorzystywane na dziewięciu rynkach w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Belgii i Szwecji. Ciężarówki będą zaktualizowanymi i bardziej energooszczędnymi modelami Volvo FH Electric i FM Electric.

Czytaj też: Nowe ciężarówki Volvo VNL podbiją amerykański rynek?

Największa flota ciężarówek elektrycznych w Europie

DFDS posiada obecnie największą flotę ciężarówek elektrycznych w Europie i płynnie zmierza w kierunku ustalonego celu, jakim jest zelektryfikowanie co najmniej 25 procent floty ciężarówek do 2030 roku.

Chcemy przyspieszać przejście na bardziej zrównoważony transport drogowy. Nasza rosnąca flota ciężarówek elektrycznych nie tylko przyczyni się do zmniejszenia wpływu klimatycznego naszych operacji. Umożliwi również DFDS wsparcie firm, które chcą dekarbonizować swoje łańcuchy dostaw. 100 nowych ciężarówek elektrycznych podkreśla nasze zaangażowanie w pchnięcie rozwoju naprzód – mówi Niklas Anderson, Wiceprezes Zarządu, Dywizja Logistyczna w DFDS.

Olbrzymie zamówienie na ciężarówki Volvo! Firma kupi aż sto elektryków
Volvo

Czytaj też: Chińska BYD wyprzedzi Teslę? Produkcja aut elektrycznych rośnie w zawrotnym tempie

Niektóre z nowych ciężarówek elektrycznych zostaną użyte do transportu towarów do i z fabryki montażowej Volvo Trucks w Goeteborgu. Od 2019 roku Volvo Trucks sprzedało elektryczne ciężarówki klientom w 45 krajach na sześciu kontynentach. 

Firma transportowa stawia na biogaz! Kupuje nowe ciężarówki Volvo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button