Magazyny

Deweloper rozbuduje park P3 Poznań. Obiekt będzie kolosalny!

Park P3 Poznań znajduje się w Robakowie, na południe od Poznania, niedaleko autostrady S11

Deweloper P3 Logistic Parks, właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, rozpoczął budowę kolejnego magazynu spekulacyjnego o powierzchni 28 292 m2 w obiekcie Park P3 Poznań.

Park P3 Poznań zostanie rozbudowany

Park P3 Poznań składa się z ośmiu budynków i oferuje łączną powierzchnię ponad 385 000 m2. Obecnie rozpoczęto budowę kolejnego obiektu logistycznego, który będzie obejmował 26 932 m2 powierzchni magazynowej i 1 360 m2 powierzchni biurowej. Po zakończeniu prac, P3 Poznań będzie miał łączną powierzchnię 415 000 m2 i stanie się jednym z największych parków logistycznych w Polsce.

Rozbudowa P3 Poznań jest jednym z elementów strategii rozwoju naszej firmy na polskim rynku. Park ten, oferujący nowoczesne standardy i doskonałą lokalizację z szybkim dostępem do kluczowych rynków w Europie, zdobył silne uznanie wśród najemców i obecnie jest prawie w całości wynajęty. Rozbudowa parku to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe w tym regionie – mówi Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający P3 Polska.

Czytaj też: Park P3 Błonie przedłuża współpracę z najemcami

Nowy magazyn w P3 Poznań został zaprojektowany tak, aby efektywnie zarządzać procesami logistycznymi. Będzie to obiekt wyposażony w rozwiązania technologiczne dla firm zajmujących się dystrybucją, produkcją i przechowywaniem. Wysokość magazynu do podstawy konstrukcji dachu wynosi 12 m, co umożliwia bezproblemowe przechowywanie towarów na regałach o wysokości do 11,5 m.

Zrównoważony rozwój

Magazyn będzie również spełniał wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie „Doskonały” pod względem zrównoważonego rozwoju. Do izolacji termicznej zostaną zastosowane panele rdzeniowe PIR, a dach będzie posiadał wzmocnioną konstrukcję, umożliwiającą w przyszłości instalację energooszczędnych paneli fotowoltaicznych. Ponadto, nowy magazyn będzie wyposażony w system oświetlenia LED oszczędzający energię z automatycznymi jednostkami sterującymi DALI. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Bremer.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Park P3 Poznań znajduje się w Robakowie, na południe od Poznania, niedaleko drogi ekspresowej S11 i połączony jest z autostradą A2, co zapewnia dobry dojazd na wschód Polski (Warszawa) oraz międzynarodowy dostęp na zachód (Berlin, Niemcy). Obecni najemcy w P3 Poznań to m.in. Westwing, PF Logo Express, Zaparoh, CEVA Logistics, British American Tobacco, GXO, Colian Logistic i inni.

W jakiej kondycji jest polski rynek magazynowy? Oto nowy raport

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button