LotniczyTransport

Amazon Air zrywa partnerstwo z Silver Airways! Co z paczkami?

Amazon nie potrzebuje już krótkiego przewozu lotniczego oferowanego przez Silver Airways, ponieważ przechodzi na regionalny model realizacji zamówień

Gigant handlu elektronicznego Amazon, który zleca przewóz towarów firmom zewnętrznym, zakończył partnerstwo z Silver Airways, małym przewoźnikiem regionalnym, który operował piątką małych samolotów turbośmigłowych ATR72-500 na krótkich trasach.

Amazon zrywa partnerstwo z Silver Airways

Silver Airways, regionalna linia lotnicza z siedzibą w Fort Lauderdale na Florydzie, obsługująca połączenia w południowo-wschodniej części USA, na Bahamach i Karaibach, rozpoczęła współpracę z Amazonem w listopadzie 2021 roku. Małe samoloty turbośmigłowe i wodnosamoloty linii przewoziły paczki między miastami takimi jak Des Moines w stanie Iowa, Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, Wichita w stanie Kansas i Omaha w stanie Nebraska oraz regionalnym centrum dystrybucyjnym Amazona na lotnisku Alliance Fort Worth w Teksasie.

Czytaj też: Amazon wykorzysta AI do szybszego dostarczania towarów

Przedstawiciel Amazon poinformował jednak, że gigant zakończył partnerstwo z liniami lotniczymi Silver Airways. Nie podano żadnego wyjaśnienia dotyczącego tej decyzji, a sprzedawca internetowy nie wskazał, czy znajdzie innego, zastępczego przewoźnika. Jak informuje portal FreightWaves, pierwsze informacje o zakończeniu umowy przez Amazona z Silver Airways opublikował magazyn lotniczy Cargo Facts.

Wciąż analizujemy nasze operacje, aby lepiej obsługiwać naszych klientów. Żadne z wprowadzonych zmian nie będą miały wpływu na doświadczenie klientów – stwierdziła firma w oświadczeniu przekazanym FreightWaves.

Według Dereka Lossinga, założyciela firmy doradczej Cirrus Global Advisors, Amazon nie potrzebuje już krótkiego przewozu lotniczego oferowanego przez Silver Airways, ponieważ firma przechodzi na regionalny, a nie krajowy model realizacji zamówień. Według niego, w ramach nowego modelu opartego na ośmiu regionach, towarowe linie kolejowe mogą działać równie dobrze jak samoloty, przy jednocześnie niższych kosztach i niewielkim lub zerowym wpływie na klientów na małych rynkach.

Zmiany w Amazonie

W ciągu ostatniego roku Amazon ograniczył szybkie tempo wzrostu swojej sieci lotniczej, ponieważ zyski ze sprzedaży e-commerce powróciły do normalnego poziomu sprzed pandemii. Jednak według analityków firma nieznacznie zwiększyła aktywność lotniczą, podczas gdy przewoźnicy FedEx i UPS redukują liczbę godzin lotów. Według notatki badawczej Morgan Stanley, w kwietniu Amazon Air zanotował wzrost o 7% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, po 3% spadku w kwietniu. Jednocześnie liczba lotów wzrosła o 10% w porównaniu do tego samego okresu w 2022 roku. Tymczasem liczba lotów FedEx spadła o 12% w porównaniu z rokiem poprzednim, podczas gdy wykorzystanie samolotów UPS zmniejszyło się o 2%.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Jak informuje portal FreightWaves, korelacja między popytem a godzinami lotów nie jest tak silna jak w przypadku dwóch przewoźników ekspresowych, ponieważ FedEx i UPS obsługują płatnych klientów, podczas gdy Amazon Air głównie przewozi towary, które są składowane w magazynach Amazona. Gigant e-commerce nadal rozbudowuje swoją sieć lotniczą, aby zapewnić pełne krajowe pokrycie i możliwość realizacji zamówień w ciągu jednego dnia, podczas gdy FedEx zmniejsza rozmiar swojej sieci w celu zwiększenia efektywności.

FedEx wycofuje kolejne samoloty. Wszystko przez spadek popytu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button