Magazyny

Ecophon powiększy zakład produkcyjno-magazynowy w Gliwicach

W ramach inwestycji zaplanowane jest także kompleksowe zagospodarowanie terenu wokół budynku

Firma Commercecon rozbuduje dla Ecophon jej zakład produkcyjno-magazynowy w Gliwicach. Wykonawca przez cały rok będzie pracować nad wzniesieniem hali przemysłowej o powierzchni 11 tys. mkw. Wartość tej inwestycji została oszacowana na około 7 mln euro. W ramach inwestycji zaplanowane jest także kompleksowe zagospodarowanie terenu wokół budynku, włączając w to budowę dróg wewnętrznych, miejsc parkingowych i terenów zielonych.

Ecophon rozbuduje zakład produkcyjno-magazynowy w Gliwicach

Saint-Gobain Ecophon otworzyła zakład w Gliwicach już w 2008 roku. Teraz obiekt logistyczny zostanie rozbudowany przez Commercecon o nową halę przemysłową o powierzchni 11 tys. mkw. Inwestycja jest szacowana na 7 milionów euro.

Czytaj też: Deweloper rozbuduje park P3 Poznań. Obiekt będzie kolosalny!

Byliśmy wówczas odpowiedzialni za projekt obudowy hali, a także za dostawę i montaż konstrukcji stalowej oraz obudowę ścian i pokrycie dachu. Tym razem, globalnie działająca grupa Saint-Gobain, do której należy marka Ecophon, powierzyła nam kompleksową realizację swojej kolejnej inwestycji. Odbieramy to jako wyraz uznania dla naszych wcześniejszych działań dla klienta, a także jako docenienie naszej ciężkiej pracy w sektorze budownictwa przemysłowego w ostatnich latach – tak nawiązanie współpracy komentuje Marcin Wojcieszek, Dyrektor ds. realizacji Commercecon.

Nowa linia produkcyjna w zakładzie

W ramach nowego projektu planowana jest budowa hali magazynowo-produkcyjnej, wraz z wiatą nad strefą załadunku, oraz kompleksowa modernizacja infrastruktury technicznej. Istniejąca część zakładu również zostanie zmodernizowana, a konkretnie chodziło o przebudowę budynku biurowego, który po zakończeniu prac budowlanych zostanie rozszerzony o 150 mkw. powierzchni. Ta inwestycja w nowy obiekt, wraz z niedawno uruchomioną nową linią produkcyjną w istniejącym zakładzie, pozwoli Saint Gobain Ecophon na zwiększenie swoich zdolności produkcyjnych. Dzięki temu firma będzie w stanie jeszcze skuteczniej reagować na rosnące dynamicznie potrzeby rynkowe.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W ramach inwestycji zaplanowane jest także kompleksowe zagospodarowanie terenu wokół budynku, włączając w to budowę dróg wewnętrznych, miejsc parkingowych i terenów zielonych. Wszystko zostanie połączone w harmonijny ekosystem, który spełni standardy zrównoważonego budownictwa. Firma Saint-Gobain w zeszłym roku zobowiązała się do osiągnięcia neutralności węglowej do roku 2050.

W jakiej kondycji jest polski rynek magazynowy? Oto nowy raport

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button