PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

Przejęcie na polskim rynku logistycznym. Francuski operator umacnia pozycję w Polsce

Operator ID Logistics przejął 100% udziałów firmy Spedimex. Jak przekazano w komunikacie prasowym, transakcja pozwoli na kontynuowanie wspólnej strategii rozwojowej w dziedzinie logistyki kontraktowej. 

ID Logistics przejmuje Spedimex – najważniejsze informacje

ID Logistics, jeden z operatorów specjalizujących się w logistyce kontraktowej ogłosił przejęcie polskiego Spedimexu, firmy specjalizującej się w sektorze fashion oraz e-commerce. Spedimex został założony w 1993 roku w Polsce, przez lata wyspecjalizował się, zostając głównym graczem na rodzimym rynku logistyki kontraktowej. Firma oferuje również sieć dystrybucji i transportu czy usługi logistyczne z wartością dodaną.

Jak przekazano w komunikacie prasowym, Spedimex opracował model asset-light i prowadzi działalność w 15 lokalizacjach w całym kraju o powierzchni 230 000 m2. W firmie funkcjonują również zaawansowane rozwiązania mechaniczne pozwalające na zarządzanie przepływami, takimi jak zwroty e-commerce z ponad 15 krajów europejskich. W 2022 roku Spedimex osiągnął przychody na poziomie 510 mln zł (109 mln euro).

Zobacz także: Polski producent naczep przejmuje Langendorf. W planach inwestycje

Zobacz także: Konsumpcja spadła w lutym aż o 5% r/r! Gospodarka w recesji

Wspólna strategia rozwojowa operatorów

Przedstawiciele przekazali, że przejęcie pozwoli na wypracowanie wspólnej strategii. Wskazano, że firmy realizują podobne założenia, z naciskiem na podejście asset light, dedykowane magazyny czy rozwiązania dostosowane do specyficznych potrzeb każdej operacji.

Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistics powiedział:

Jesteśmy szczególnie zadowoleni z przejęcia firmy Spedimex. Mamy bardzo podobną kulturę i wartości, w szczególności kult bliskości z klientem i innowacyjność. Ta akwizycja prowadzi nas do pozycji jednego z liderów na polskim rynku, który jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie i przynosi nam portfel nowych wiodących klientów, których będziemy rozwijać w innych krajach Grupy.

Wskazano również, że przejęcie pozwoli firmie ID Logistics wzmocnić pozycję na dynamicznym rynku, który odgrywa kluczową rolę w reorganizacji łańcuchów dostaw w Europie. Po przejęciu operator stanie się jednym z liderów na polskim rynku z 35 oddziałami, 7000 pracownikami i portfolio wiodących klientów przemysłowych i sprzedawców detalicznych.

Transakcja o wartości 350 mln zł (74 mln euro) ma zostać w 70% opłacona w nowych akcjach Grupy ID Logistics, a pozostałe 30% w gotówce. Jak wskazano, podlega one pod ocenę polskich organów antymonopolowych. Przejęcie ma zostać sfinalizowane do czerwca 2023 roku.

Marcin Bąk, prezes i dyrektor generalny Spedimex skomentował:

Cieszymy się, że możemy połączyć siły z ID Logistics, co pozwoli naszym klientom korzystać z globalnych rozwiązań logistycznych. W ciągu ostatnich 30 lat sukcesywnie rozwijaliśmy naszą działalność, przekształcając ją w operatora logistycznego z potencjałem ponad 230 000 m2 powierzchni magazynowej i zespołem 2 000 osób. Jesteśmy niezwykle dumni z międzynarodowego portfolio marek, które nam zaufały. Jestem podekscytowany innowacyjnym modelem biznesowym i międzynarodowym potencjałem Grupy ID Logistics. Jestem przekonany, że nasze wspólne wartości, takie jak profesjonalizm, zaangażowanie i innowacyjność, pozwolą nam w przyszłości na dalszy rozwój naszych klientów i pracowników.

Niemiecki operator ogłasza przejęcie australijskiego spedytora

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button