Magazyny

MLP buduje kolejny magazyn spekulacyjny w Pruszkowie

MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w gminie Brwinów, niedaleko Warszawy

MLP Group buduje kolejny magazyn w swoim centrum logistycznym w Pruszkowie. Nowy obiekt w MLP Pruszków II zapewni 33 000 mkw. przestrzeni magazynowej, biurowej i zaplecza dla pracowników. Według planów obiekt ma być gotowy do użytku już w lutym 2024 roku. 

MLP buduje magazyn w centrum logistycznym w Pruszkowie

Firma MLP Group buduje kolejny magazyn w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Generalnym wykonawcą ponownie została firma Pekabex, a obecnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu i fundamentów. Jest to 11. kontrakt i 10. obiekt, który ten generalny wykonawca buduje dla MLP Group w centrum logistycznym w Pruszkowie. Obiekt, wraz z przestrzenią biurową i zapleczem dla pracowników, będzie miał powierzchnię docelową wynoszącą 33 000 mkw. Projekt jest realizowany na zasadzie spekulacyjnej, czyli bez podpisanych umów najmu. Prace mają zostać zakończone w lutym 2024 roku.

W związku z ograniczoną podażą nowej przestrzeni magazynowej na polskim rynku, widzimy wiele miejsca dla naszego dalszego szybkiego wzrostu. Jesteśmy dobrze do tego przygotowani, ponieważ zabezpieczyliśmy finansowanie dla projektów inwestycyjnych, które wprowadzamy. Budowa spekulacyjna oferuje wyższą rentowność projektu. Jednocześnie jesteśmy pewni, że w dużej mierze, jeśli nie całkowicie, skomercjalizujemy nowy obiekt jeszcze przed rozpoczęciem jego działalności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Pekabex, dlatego ponownie zatrudniliśmy ich do realizacji tego projektu – podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Dyrektor Rozwoju MLP Group S.A.

Czytaj też: MLP Group buduje nowy obiekt spekulacyjny w Rumunii

Dobre położenie

Dach obiektu, który jest obecnie w budowie, zostanie przystosowany do instalacji paneli fotowoltaicznych. Jednocześnie generalny wykonawca zobowiązał się do uzyskania certyfikatu BREEAM New Construction na poziomie „Doskonały”. Zgodnie z praktyką obowiązującą w firmie, certyfikacja dotycząca zrównoważonego rozwoju środowiska jest obowiązkowa dla wszystkich nowych projektów.

MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w gminie Brwinów, niedaleko Warszawy, pięć kilometrów od Pruszkowa. Z docelową powierzchnią do wynajęcia wynoszącą 420 000 mkw, jest to największy kompleks logistyczny w regionie. MLP Pruszków II posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową, umożliwiającą dogodne połączenia z Warszawą oraz głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park znajduje się pomiędzy drogą lokalną nr 760 a autostradą A2, w odległości trzech kilometrów od węzła w rejonie Pruszków-Żbików. Zgodnie ze strategią „buduj i utrzymuj”, MLP Group zatrzymuje ukończone parki logistyczne w swoim portfolio i nimi zarządza.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

MLP Group publikuje wyniki i w sumie ma się czym pochwalić

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button