Magazyny

MLP zbuduje drugi park logistyczny nieopodal Berlina

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na drugi kwartał 2024 roku

MLP Group zbuduje drugi park logistyczny w bliskim sąsiedztwie Berlina. Obiekt o powierzchni 41,6 tys. metrów kwadratowych będzie usytuowany w miejscowości Spreenhagen w Brandenburgii i adresowany jest głównie dla firm z sektorów logistyki, produkcji oraz e-commerce. Rozpoczęcie budowy, zgodnie z harmonogramem, zaplanowano na drugi kwartał 2024 roku.

MLP zbuduje kolejny park logistyczny

MLP Group wzmocni swoją obecność na niemieckim rynku, budując kolejny park logistyczny. MLP Park Spreenhagen usytuowany będzie w Brandenburgii, w pobliżu stolicy Niemiec. Obiekt będzie realizowany na zasadach spekulacyjnych, bez wcześniejszych umów najmu. Ostatecznie będzie oferować łączną powierzchnię 41,6 tys. metrów kwadratowych, z czego 36,6 tys. metrów kwadratowych zostanie przeznaczonych na magazyny.

Pozostałe 3,1 tys. metrów kwadratowych zostanie przeznaczone na biura i przestrzenie socjalne, a pozostałe 1,9 tys. metrów kwadratowych stanowić będą antresole. Potencjalni najemcy będą mieli możliwość wynajęcia modułów o średniej wielkości od 3,5 tys. metrów kwadratowych do maksymalnie 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Wysokość całego budynku wyniesie 12,2 metra.

Niemcy są dla nas najważniejszym i strategicznym kierunkiem rozwoju. Jest to czwarta gospodarka na świecie, bardzo odporna i bardzo zdywersyfikowana. Z naszej perspektywy sytuacja na tym rynku magazynowym wygląda bardzo dobrze. Zakładamy, że prowadzona przez nas dynamiczna ekspansja za zachodnią granicą zapewni zrównanie do 2026 r. naszej działalności na rynku polskim i niemieckim – zaznaczył Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Czytaj też: MLP buduje kolejny magazyn spekulacyjny w Pruszkowie

W ramach strategii związanej z promocją zrównoważonego rozwoju, MLP Group zamierza uzyskać co najmniej certyfikat DGNB Gold dla swojego obiektu. W ramach tego planu, deweloper planuje wdrożyć rozwiązania takie jak instalacja systemu fotowoltaicznego w celu dostarczania niskoemisyjnej energii oraz zapewnienie stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Dobra lokalizacja

Nowe centrum logistyczne jest w trakcie budowy na obszarze o powierzchni przekraczającej 8,4 hektara, zlokalizowanym w gminie Spreenhagen, około 15 km od obrzeży Berlina. Obiekt będzie położony blisko autostrady federalnej A12, kluczowej trasy łączącej Polskę z Niemcami. Ponadto, odległość do obwodnicy federalnej A10 wynosi zaledwie około 13 km, a do Portu Lotniczego Berlin Brandenburg około 20 km. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na drugi kwartał 2024 roku, a deweloper zakłada dostarczenie gotowych powierzchni już w drugim kwartale 2025 roku.

Realizacja nowego projektu znacząco wzmocni pozycję MLP Group na rynku niemieckim w regionie Brandenburgii. MLP Park Spreenhagen będzie bowiem naszą już drugą inwestycją w pobliżu Berlina. Nowy park logistyczny poszerzy, a jednocześnie doskonale uzupełni dotychczasową ofertę nowoczesnych powierzchni magazynowych. Najemcom zaproponujemy średniej wielkości moduły, które będą dopasowane do potrzeb firm działających w sektorze przemysłu lekkiego, logistyki oraz e-commerce. W odróżnieniu nasz pierwszy park biznesowy zlokalizowany w Ludwigsfelde, obecnie wynajęty w 100%, oferuje małe moduły i jest przeznaczony przede wszystkim do obsługi logistyki miejskiej. Jesteśmy przekonani, że nowa inwestycja wzbudzi olbrzymie zainteresowanie u potencjalnych najemców i odniesie duży sukces. Jednym z atutów jest doskonała lokalizacja, która przyciąga kluczowych graczy w regionie. Dla przykładu w niedalekiej odległości od naszej inwestycji znajduje się Gigafactory, czyli pierwszy gigantyczny i najbardziej zaawansowany zakład produkcyjny Tesli w Europie – podkreślił Martin Birkert, Country Manager MLP Group na Niemcy.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Zgodnie z podejściem „build & hold”, MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych zachowuje je we własnym portfolio i pełni samodzielnie nimi zarządza.

Jest już pierwszy najemca MLP Gorzów, choć budowa jeszcze trwa

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button