Magazyny

Niedaleko Lipska powstanie ekologiczne centrum logistyczne

Operator logistyczny Garbe nabył działkę w regionie Lipska. W planach jest budowa centrum logistycznego, które uzyska złoty certyfikat od Niemieckiej Rady ds. Budownictwa Zrównoważonego. 

Garbe z inwestycją w regionie Lipska

Na działce o powierzchni 100 000 m2 w Kabelsketal ma powstać ekologiczny magazyn. Firma Garbe chce zainwestować w projekt ok. 76 mln euro. Budowa ma rozpocząć się pod koniec 2023 roku. Powstać mają dwa budynki o różnej wielkości. Według szacunków jeden lokal będzie dysponował ok. 34 tys. mkw. powierzchni hal, drugi ok. 21 tys. mkw. Obiekt będzie wyposażony w 56 bram do załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych.

Teren, na którym powstanie obiekt jest częścią obszaru przemysłowego Großkugel znajdującego się kilka kilometrów a zachód od lotniska Lipsk/Halle. Z uwagi występowanie terenu podmokłego, pod płytą stropową umieszczona zostanie specjalna folia zabezpieczająca grunt.

Zobacz także: Polska spółka rozwija platformę optymalizującą procesy w globalnym łańcuchu dostaw

Zobacz także: Włochy chcą zostać pierwszym krajem na świecie, który zakaże „syntetycznego” mięsa

W planach budowa zrównoważonego magazynu

Budynek ma powstać z zachowaniem wymogów standardu BEG-40. Oznacza to, że do ogrzewania hal nie będą wykorzystywane paliwa kopalne. Zamiast nich inwestor wykorzysta pompy ciepła. Na dachu powstanie instalacja fotowoltaiczna. Firma Garbe odpowiedzialna za realizację projektu dąży do uzyskania złotego certyfikatu od Niemieckiej Rady ds. Budownictwa Zrównoważonego. Obiekt ma powstać w rok i spełniać wszystkie standardy pozwalające na zakwalifikowanie go do budownictwa zrównoważonego. Nieruchomość zostanie zaprojektowana w taki sposób, aby mogło w nim funkcjonować kilku najemców. Przystanek Großkugel S-Bahn z regularnymi połączeniami do Halle i Lipska jest oddalony o zaledwie 300 metrów, co będzie sprzyjać rozwojowi regionalnego rynku pracy.

Adrian Zellner, członek zarządu Garbe Industrial Real Estate przekazał, że obszar pomiędzy Lipskiem a Halle stał się czołowym regionem logistycznym. W ocenie stron potencjał inwestycyjny jest spory. Obiekt logistyczny Industrial Real Estate położony będzie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej B6, która łączy teren przemysłowy z autostradą A9 Berlin – Monachium.

Chiński gigant otwiera w USA samoobsługowy magazyn

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button