PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Peakside buduje dwa centra logistyczne na zachodzie Niemiec

Peakside planuje rozpocząć budowę przed końcem drugiego kwartału tego roku i ukończyć ją do końca 2024 roku

Firma Peakside Capital Advisors buduje dwa nowe centra logistyczne w Mülheim-Kärlich. Każdy z obiektów będzie mógł być podzielony na maksymalnie sześć hal, z których każda będzie miała powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych.

Peakside zbuduje ekologiczne centra logistyczne 

Firma Peakside Capital Advisors AG rozpoczęła prace ziemne na nabytym pod koniec 2022 roku terenie w Mülheim-Kärlich w zachodnich Niemczech. Jak informuje portal Logistik Heute, na tym obszarze Peakside wybuduje dwa nowoczesne i zrównoważone ekologicznie centra logistyczne o łącznej powierzchni około 70 000 metrów kwadratowych, w ramach dwóch etapów budowy.

Przygotowawcze prace ziemne na terenie o powierzchni około 110 000 metrów kwadratowych, zlokalizowanym w miejscowości „Am Guten Mann”, zostały już zakończone dla pierwszego etapu budowy. Obecnie rozpoczyna się budowa drogi dojazdowej z drogi powiatowej 44, która ma zapewnić połączenie z obszarem i tym samym odciążyć pobliskie ulice.

Wniosek o zgodę na budowę został złożony już pod koniec 2022 roku. Firma Peakside planuje rozpocząć budowę przed końcem drugiego kwartału tego roku i ukończyć ją do końca 2024 roku. Planowane nieruchomości są konfigurowalne i mogą być podzielone na maksymalnie sześć hal, z których każda ma powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych. Około pięciu procent powierzchni to biura i strefy mieszane.

Czytaj też: Niedaleko Lipska powstanie ekologiczne centrum logistyczne

Centra logistyczne z innowacyjnymi rozwiązaniami

Jak powiedział Boris Schran, partner zarządzający w Peakside, obiekt Logistikimmobilien ma spełniać najnowsze standardy ESG. Ze względu na elastyczność projektu, hale będą dostosowane do różnych najemców z sektorów e-commerce i produkcji, a także dla ,,klasycznych operatorów logistycznych, którzy chcą wprowadzić bardziej zrównoważone modele biznesowe w swoje łańcuchy dostaw”.

Peakside planuje certyfikację nieruchomości zgodnie z najwyższym standardem („Platinum”) według kryteriów Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen (DGNB). W tym celu firma wykorzysta do budowy materiały z recyklingu, zamontuje zielone elewacje i dachy z roślinnością, zainstaluje pompy ciepła i rozwinie infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych. Jak informuje portal Logistik Heute, na dachach obiektów zostaną założone panele fotowoltaiczne, a na zewnątrz firma planuje stworzenie przestrzeni rekreacyjnych dla pracowników oraz obszarów zielonych z żywopłotami i łąkami kwietnymi.

Czytaj też: Wielka Brytania rozważa wprowadzenie nowego „zielonego” podatku

Rozbudowa SBU Multipark Bydgoszcz już na ukończeniu

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button