E-commerce

InPost podnosi ceny swoich usług. Od maja kolejna podwyżka

Zaledwie miesiąc pod poprzednich podwyżkach, InPost podnosi ceny wysyłki paczek. Od 1 maja wzrosną ceny przesyłek do paczkomatów, a także usługi kurierskie. Wszystkie usługi w ramach InPost Paczkomaty 24/7 oraz InPost Kurier będą droższe średnio o 70 – 90 groszy. Klienci biznesowi, korzystający z kuriera od InPostu lub paczkomatów, również muszą przygotować się na wyższe ceny. Od maja firma do każdej paczki doliczy teraz 13 proc. opłaty paliwowej.

InPost podnosi ceny za paczkomaty

InPost podnosi ceny swoich usług. Przypomnijmy, że w kwietniu weszły w życie podwyżki za przesyłki dla klientów detalicznych oraz biznesowych. Jeszcze przed ich wprowadzeniem prezes InPostu Rafał Brzoska stwierdził, że „ma nadzieję” iż będą one ostatnimi w tym roku. Okazuje się, że nie i niecałe dwa tygodnie później firma zapowiedziała kolejny wyższy cennik dla klientów detalicznych.

I tak też od 1 maja wzrosną ceny przesyłek do paczkomatów, a także usługi kurierskie. Wszystkie usługi w ramach InPost Paczkomaty 24/7 oraz InPost Kurier będą droższe średnio o 70 – 90 groszy. Jeszcze na początku roku koszt tych usług wynosił odpowiednio 12,99 zł dla gabarytu A, 13,99 zł dla gabarytu B oraz 15,49 zł dla gabarytu C. Po kwietniowych podwyżkach było to 13,99 zł dla gabarytu A, 14,99 zł dla gabarytu B oraz 16,49 zł dla gabarytu C. Od maja cena dla gabarytu A wyniesie 14,69 zł, dla gabarytu B – 15,69 zł, a dla C – 17,39 zł.

Raben
InPost

Czytaj też: Amazon podnosi opłaty dla sprzedawców o „koszty paliwa i inflacji”

InPost podnosi ceny za przesyłki kurierskie

Jeżeli chodzi o cenny usług kurierskich, za gabaryt A będzie trzeba zapłacić 70 gr więcej niż dotychczas (w usłudze Manager Paczek, Szybkie Nadania, InPost Mobile). W przypadku gabarytu B ta podwyżka wynosi 80 gr, gabarytu C – złotówkę, a gabarytu D – 1,5 zł. I tak też od maja najmniejsze przesyłki zdrożeją z 14,99 zł do 15,79 zł, a paczki o gabarycie B podrożeją z 16,49 zł do 17,29 zł. Te o rozmiarze odpowiadającym gabarytom C kosztować będą 20,99 zł, a w przypadku gabarytu D cena wyniesie 29,99 zł.

Klienci biznesowi, korzystający z kuriera od InPostu lub paczkomatów, również muszą przygotować się na wyższe ceny. Od maja firma do każdej paczki doliczy teraz 13 proc. opłaty paliwowej (od 1 kwietnia wynosiła 8 proc.). Nie zmieniono opłat za samą dostawę.

InPost

Czytaj też: Powstaje nowa fabryka Paczkomatów InPost

Klienci OLX nareszcie otrzymają dostęp do 16 tys. Paczkomatów InPost

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button