PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Deweloper buduje nowy obiekt logistyczny w Wiedniu

Nowa nieruchomość powstaje w północno-wschodniej części Wiednia

MLP Group realizuje nowy obiekt logistyczny o powierzchni 53 600 metrów kwadratowych w Wiedniu. MLP Business Park Wien, stanowiący miejską nieruchomość logistyczną, jest debiutanckim przedsięwzięciem dewelopera w Austrii.

MLP zbuduje obiekt logistyczny w Wiedniu

Grupa MLP, specjalizująca się w rewitalizacji nieużytków, jako deweloper, właściciel i zarządca parków przemysłowych, handlowych i logistycznych, rozszerza swoją działalność na austriackim rynku. Po uzyskaniu wymaganych pozwoleń na budowę, deweloper rozpocznie budowę swojego pierwszego parku logistycznego w Austrii.

Jak informuje portal Logistik Heute, MLP Business Park powstaje w Wiedniu i po zakończeniu budowy będzie miał łączną powierzchnię około 53 600 metrów kwadratowych, podzieloną na cztery budynki. Według informacji przedstawionej przez firmę, wysokość hali wynosi 10,5 metra od dolnej krawędzi wiązara. Na terenach zewnętrznych planowane jest utworzenie około 278 miejsc parkingowych.

Czytaj też: MLP zbuduje drugi park logistyczny nieopodal Berlina

Ze względu na elastyczne jednostki o powierzchni już od 3 100 metrów kwadratowych, park jest szczególnie dostosowany do potencjalnych użytkowników skupiających się na logistyce miejskiej, e-commerce i lekkiej produkcji przemysłowej, w tym firm specjalizujących się w sprzedaży, montażu i obsłudze samochodów.

Rozwijający się austriacki rynek szansą dla MLP Group 

Jak informuje portal Logistik Heute, nowa nieruchomość powstaje na terenie o powierzchni około 98 300 metrów kwadratowych w północno-wschodniej części Wiednia. MLP wybuduje nowy obiekt logistyczny w Wiedniu zaledwie 13 kilometrów od centrum miasta. Ponadto obiekt ma dostęp do autostrady S2/A23 oraz komunikacji publicznej. Lotnisko Wiedeń-Schwechat znajduje się około 23 kilometry od miejsca budowy.

Rozwijający się austriacki rynek odgrywa dla nas kluczową rolę w dalszym rozwoju i uzupełnia nasze portfolio nowoczesnych powierzchni przemysłowych i logistycznych na niemieckim rynku, który ma duże znaczenie dla naszej międzynarodowej ekspansji. W Austrii brakuje obecnie powierzchni przemysłowych i logistycznych, a nowe projekty zazwyczaj szybko znajdują najemców. Największe zapotrzebowanie istnieje wokół Wiednia, co wzmacnia naszą wiarę w sukces tego projektu – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja wesprze pracę spedytorów. Prace nad innowacyjną platformą od GPW bliskie ukończenia

Deweloper planuje zakończenie i oddanie MLP Business Park Wien do użytku w czwartym kwartale 2024 roku. Firmy pośrednictwa, OTTO Immobilien GMBH i CBRE Austria, są odpowiedzialne za marketing nowej nieruchomości.

Jest już pierwszy najemca MLP Gorzów, choć budowa jeszcze trwa

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button