Magazyny

Kolejna giga-inwestycja na Górnym Śląsku! Powstanie ogromny obiekt

Inwestycja stanowi 23. centrum logistyczne w ramach portfela MLP Group

MLP Group zainwestuje w nowoczesne centrum logistyczne w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na nabytej działce powstanie MLP Bieruń West, oferujący aż 55 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. To kolejne strategiczne przedsięwzięcie w regionie Górnego Śląska, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców. 

MLP zbuduje nowe centrum logistyczne

MLP Group poszerza swoją ofertę na strategicznym obszarze Górnego Śląska, który stanowi kluczowy region magazynowy w Polsce. Firma finalizuje zakup terenu o powierzchni ponad 11 hektarów w Gminie Bieruń, na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgodnie z planem, na nabytej działce MLP Group wybuduje nowoczesne centrum logistyczne, oferujące około 55 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Pierwsza faza projektu zakłada budowę dużej hali, która będzie skierowana głównie do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji, a także będzie przystosowana do lekkiej produkcji.

Czytaj też: MLP zbuduje drugi park logistyczny nieopodal Berlina

Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe utrzymuje się na wysokim poziomie. Realizacja nowego projektu znacząco poszerzy naszą ofertę na rynku Górnego Śląska, gdzie najemcy bardzo chętnie lokują swoją działalność. MLP Bieruń West będzie kolejnym naszym centrum w tym regionie, po MLP Czeladź i MLP Gliwice. Inwestycja będzie spełniała najwyższe wymagania. Zgodnie ze stosowanymi zasadami zrównoważonego rozwoju budowane obiekty są standardowo poddawane certyfikacji BREEAM. Dużą wagę przy budowie przykładamy do zastosowania ekologicznych rozwiązań i wdrożenia wielu funkcjonalności zapewniających komfort przyszłym użytkownikom obiektów – podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.

Dobra lokalizacja

Jednym z kluczowych walorów centrum logistycznego MLP Bieruń West jest dobra lokalizacja przy drodze ekspresowej S11. Inwestycja stanowi 23. centrum logistyczne w ramach portfela MLP Group, który rozwija się obecnie na rynkach polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim.

Pozyskanie nowej lokalizacji w ramach Podstrefy Tyskiej, szczególnie w sytuacji deficytu zwartych, dużych lokalizacji na Śląsku, jest niewątpliwie sukcesem Zarządu Katowickiej SSE S.A.  Liczymy, że nowa lokalizacja w Bieruniu, dzięki staraniom KSSE oraz MLP Bieruń przyczyni się do pozyskania nowych inwestorów, także korzystających z decyzji o wsparciu – podkreśla dr Janusz Michałek, Prezes Zarządu Katowickiej SSE S.A.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Zgodnie z podejściem „build & hold„, MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfolio i zarządza nimi samodzielnie. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżniają się  zastosowaniem rozwiązań typu built-to-suit oraz świadczeniem wsparcia dla najemców przez cały okres umowy najmu.

Możliwość aktywizacji inwestycyjnej ponad 11 ha gruntu w Bieruniu, pozyskanego od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pozwoli również na skuteczne i efektywne zagospodarowanie kolejnego, prawie 18 ha terenu sąsiadującego z tym zakupionym przez MLP Bieruń a będącego obecnie własnością KSSE oraz  rysuje pozytywną  perspektywę dla potencjalnych kolejnych nieruchomości w tej lokalizacji – komentuje dr. hab. Rafał Żelazny, Wiceprezes Katowickiej SSE S.A.

MLP Group publikuje wyniki i w sumie ma się czym pochwalić

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button