PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Deweloper z RPA buduje nowy park logistyczny w Zabrzu

Fortress Logistics Park Zabrze stanowi kolejną inwestycję firmy Fortress na europejskim rynku nieruchomości

Spółka Fortress Real Estate Investments Limited z Republiki Południowej Afryki rozpoczyna realizację swojego najnowszego projektu, jakim jest park logistyczny w Zabrzu. Fortress Logistics Park Zabrze będzie miał powierzchnię 77 500 metrów kwadratowych, a firma już pozyskała swojego pierwszego najemcę – LIT Logistyka Polska, która wynajęła około 11 600 metrów kwadratowych przestrzeni magazynowej. 

Powstaje nowy park logistyczny w Zabrzu

Park logistyczny w Zabrzu powstanie w strategicznym centrum Górnego Śląska, zaledwie 4,5 km od pobliskiego węzła autostrady A1, co zapewni dobre połączenie zarówno z głównymi trasami komunikacyjnymi w Polsce, jak i w całym regionie. W ramach pierwszego etapu inwestycji zostanie wzniesiony obiekt o powierzchni około 23 000 metrów kwadratowych, którego oddanie do użytku planowane jest na drugi kwartał 2024 roku. Budynek zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, inteligentny system monitorowania zużycia energii, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz energooszczędne oświetlenie LED. Ostatecznym celem dla Fortress jest uzyskanie dla tego obiektu certyfikatu BREEAM New Construction Excellent, potwierdzającego jego ekologiczne parametry budowlane.

Czytaj też: MLP buduje kolejny magazyn spekulacyjny w Pruszkowie

Naszym najemcom oferujemy stabilność, elastyczność oraz gwarancję dostarczenia projektu w terminie i najwyższym standardzie. Jako Fortress odpowiadamy za inwestycję w Zabrzu na każdym etapie realizacji. Co więcej, będzie ona w całości finansowana z naszych środków. To czyni nas decyzyjnym i wiarygodnym partnerem biznesowym dla naszych najemców, który dostarcza nowoczesne przestrzenie, w pełni dostosowane do ich wymagań. W tym modelu planujemy dalszy rozwój na europejskim rynku logistycznym, który zapewnia duże możliwości wzrostu – powiedział Aleksander Kobyliński, Senior Leasing & Asset Manager z Fortress Real Estate Investments Limited.

Jest już pierwszy najemca

Pierwszym najemcą zostanie firma LIT Logistyka Polska, będąca częścią niemieckiej grupy LIT A.G. Grupa LIT działa na rynku europejskim od ponad 30 lat, świadcząc usługi logistyczne. Spółka podpisała długoterminową umowę najmu obejmującą około 11 600 metrów kwadratowych przestrzeni magazynowej w parku w Zabrzu. Umowa ta obejmuje również część biurowo-socjalną.

Nasza spółka matka, LIT Spedycja Polska, odnosi sukcesy na rynku spedycyjnym od ponad 20 lat, a od kilku lat intensywne rozwijamy się w sektorze logistycznym (3PL). Szukaliśmy przestrzeni magazynowej, która zapewni nam dogodny dostęp do rynku górnośląskiego, kluczowego dla naszego biznesu ze względu na obecność sektora motoryzacyjnego. Magazyn w Zabrzu to nasza druga, a zarazem największa nieruchomość w Polsce. Wierzymy, że długoterminowa współpraca z Fortress pozwoli nam usprawnić nasze działania biznesowe na polskim rynku – powiedział Paweł Żaboklicki, Prezes Zarządu LIT Logistyka Polska.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Fortress Logistics Park Zabrze stanowi kolejną inwestycję firmy Fortress na europejskim rynku nieruchomości. Dotychczas spółka posiadała nieruchomości w Stargardzie, Bydgoszczy, Głuchowie pod Łodzią oraz Bukareszcie. Jednak nowy park logistyczny w Zabrzu będzie pierwszym projektem w Europie, w którym Fortress pełni jednocześnie rolę inwestora, dewelopera, zarządcy aktywów oraz właściciela parku.

Przy poszukiwaniach nowej przestrzeni magazynowej dla naszej firmy kluczowa była lokalizacja, nowoczesność proponowanych rozwiązań, a także możliwość nawiązania długofalowej, partnerskiej relacji z wynajmującym. Model operacyjny Fortress zapewnia nam niezależność, stabilność oraz elastyczność. Wierzymy, że będzie to długofalowa współpraca – dodał Mariusz Słowiński, Business Development Manager z LIT Logistyka Polska.

Prologis przejmuje magazyny od Blackstone. Są warte miliardy!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button