Magazyny
Gorące newsy

Prologis przejmuje magazyny od Blackstone. Są warte miliardy!

Prologis i Blackstone przeprowadziły ponad tuzin transakcji między sobą w ciągu ostatnich 11 lat

Prologis przejmuje magazyny o wartości 3,1 mld dolarów od Blackstone. Umowa obejmuje 14 milionów stóp kwadratowych (1,3 mln metrów kwadratowych) przestrzeni magazynowej w Stanach Zjednoczonych.

Prologis kupiło magazyny od Blackstone

Prologis zawarł umowę na zakup portfela przemysłowych nieruchomości od Blackstone o wartości 3,1 mld dolarów. Prologis przejmie magazyny Blackstone o łącznej powierzchni niemal 14 milionów stóp kwadratowych (1,3 mln metrów kwadratowych). Jak informuje portal FreightWaves, transakcja umożliwia Prologis rozszerzenie swojej działalności na kluczowych rynkach, takich jak Atlanta, Dallas, Las Vegas, Nowy Jork/New Jersey i Phoenix. Przejęcie dotyczy również terenów w południowej Kalifornii, obszarze Zatoki San Francisco i na południu Florydy. Dzięki tej transakcji Prologis zyska 77 nowych klientów i rozszerzy relacje z 50 istniejącymi klientami. Firma planuje zachować wszystkie nabyte nieruchomości.

Te wysokiej jakości nieruchomości są uzupełnieniem naszego portfolio i doskonale wpisują się w nasz długoterminowy plan strategiczny wzrostu. Ta akwizycja dowodzi naszej unikalnej zdolności do znacznego powiększenia skali naszego portfolio – rozszerzając relacje z klientami i zwiększając możliwości naszej rosnącej platformy Essentials – powiedział Dan Letter, prezes Prologis.

Cena transakcji stanowi 4% stopę zwrotu (dochód netto z działalności podzielony przez wartość rynkową nieruchomości) w pierwszym roku i 5,75% stopę zwrotu po dostosowaniu umów najmu w portfelu do aktualnych czynszów na rynku. Transakcja ma być sfinalizowana do końca tygodnia, a cena przejęcia to aż 3,1 miliarda dolarów. Całość ma zostać opłacona gotówką.

Czytaj też: Maersk wynajmuje część magazynu Prologis we Wrocławiu

Długotrwała współpraca

Jak podano w komunikacie prasowym, Prologis i Blackstone przeprowadziły ponad tuzin transakcji między sobą w ciągu ostatnich 11 lat.

Ogromne znaczenie ma to, gdzie się inwestuje, a ta transakcja dowodzi wyjątkowego popytu na wysokiej jakości magazyny. Przy niemal rekordowo niskim wskaźniku pustostanów logistyka nadal jest dla nas ważnym tematem inwestycyjnym; jesteśmy dumnymi właścicielami magazynów o wartości 100 miliardów dolarów w Ameryce Północnej i łącznie 175 miliardów dolarów na całym świecie – powiedział Nadeem Meghji, szef Blackstone Real Estate Americas.

Jak informuje portal FreightWaves, przed tą transakcją Prologis posiadał 1,2 miliarda stóp kwadratowych przestrzeni logistycznej w 19 krajach. W zeszłym roku firma przejęła konkurenta Duke Realty w transakcji wycenionej na 26 miliardów dolarów, w całości opłaconej akcjami.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Prologis publikuje wyniki. Firma rozwija działalność w Europie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button