Magazyny

Nowy magazyn NewCold w Polsce. Firma rozszerza obecność 

NewCold posiada 15 zautomatyzowanych i ekologicznych magazynów, rozlokowanych na trzech różnych kontynentach

Firma zajmująca się logistyką żywności NewCold ogłosiła nową inwestycję o wartości 112 mln euro. NewCold planuje zbudować nowoczesny obiekt magazynowo-chłodniczy pod Warszawą, a dokładniej na terenie Nowego Modlina. To już drugi magazyn NewCold w Polsce.

Powstanie nowy magazyn NewCold w Polsce

NewCold planuje stworzenie pod Warszawą jednego z najbardziej zaawansowanych i zautomatyzowanych magazynów chłodniczych.

Widzimy potencjał, aby to Polska stała się głównym europejskim centrum logistyki żywności. To przyszłość, w której budowaniu chcemy uczestniczyć i pomóc. Nowy obiekt pod Warszawą, w połączeniu z istniejącą już lokalizacją w Kutnie, zwiększy naszą zdolność do zaspokajania potrzeb klientów na kluczowych rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Bram Hage, założyciel i dyrektor generalny NewCold.

NewCold

Czytaj też: Prologis przejmuje magazyny od Blackstone. Są warte miliardy!

Do udziału w inwestycji firma zaprosiła Atlas Ward, będącego jednym z liderów branży budowlanej, oraz Arcadis, specjalistę w projektowaniu i inżynierii. Będzie to drugi magazyn NewCold w Polsce.

Nawiązane partnerstwo doskonale wpisuje się w strategiczne podejście Arcadis do współpracy ze świadomymi ekologicznie klientami, takimi jak NewCold oraz wspierania innowacyjnych firm z sektora logistyki. Cieszymy się, że możemy współdziałać z wiodącym graczem w zautomatyzowanej logistyce głębokiego mrożenia. Jesteśmy również podekscytowani, że w ten sposób przyczynimy się do ich sukcesu – powiedział John Atkins, dyrektor obszaru Centralnej i Południowej Europy.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W nowym magazynie chłodniczo-magazynowym zostanie utworzonych 90 miejsc pracy. Obiekt ten będzie mógł pomieścić  aż 94 600 palet, co z kolei zwiększy całkowitą pojemność magazynów NewCold w Polsce do 207 200 miejsc paletowych.

Oprócz wpływu ekonomicznego i wysokiej jakości miejsc pracy stworzonych dzięki tej inwestycji, wzmocnimy odporność łańcucha dostaw żywności. Nasz międzynarodowy zasięg sprawi, że pomożemy polskim producentom uzyskać dostęp do nowych rynków – powiedział Roberto Alessio, wiceprezes ds. biznesu i rozwoju w Europie Wschodniej.

Magazyny na całym świecie

NewCold jest liderem w zaawansowanej logistyce żywności, posiadającym 15 zautomatyzowanych i ekologicznych magazynów, rozlokowanych na trzech różnych kontynentach. Przedsiębiorstwo dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw dla firm spożywczych, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i zespołowi składającemu się z 1700 pracowników.

Wierzymy w nowoczesne i proekologiczne technologie budowlane. Dlatego nowa inwestycja, którą realizujemy dla NewCold, wyposażona będzie w szereg rozwiązań przyjaznych środowisku m.in. instalację fotowoltaiczną, a także automatyzujących procesy logistyczne. Zaufanie, które okazała nam firma NewCold pokazuje, że nacisk na jakość, utrzymywanie stabilnego poziomu rozwoju i duże portfolio zrealizowanych z sukcesem projektów, to kluczowe argumenty, które sprawiają, że nasza firma jest tak chętnie wybierana przez inwestorów. Magazyn NewCold o łącznej powierzchni 27 000 m2 przyczyni się do ugruntowania pozycji Polski jako ważnego centrum logistycznego – mówi Mariusz Górecki, dyrektor generalny i prezes zarządu Atlas Ward Polska.

W jakiej kondycji jest polski rynek magazynowy? Oto nowy raport

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button