PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuKolejowyTransport
Gorące newsy

Targi Kolejowe TRAKO 2023 coraz bliżej! Poznaliśmy program

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO odbędą się w dniach od 19 do 22 września w AMBEREXPO w Gdańsku

Wielkimi krokami zbliża się ważne wydarzenie dla fanów i przedsiębiorstw z branży transportu szynowego. Od 19 do 22 września w AMBEREXPO w Gdańsku odbędą się Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. Przygotujcie się na lawinę najnowszych technologii, merytoryczne wydarzenia i inspirujące spotkania biznesowe. To wydarzenie, którego nie możecie przegapić!

Targi Kolejowe TRAKO 2023 już we wrześniu

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to zdecydowanie największe i najbardziej renomowane wydarzenie związane z transportem szynowym w Polsce, a także drugi co do wielkości taki event w całej Europie. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO oraz na terenach zewnętrznych uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zanurzenia się w świat najnowszych trendów, rewolucyjnych rozwiązań technologicznych oraz osiągnięć w dziedzinie systemów transportowych, infrastruktury kolejowej i nowości na skalę krajową, europejską i globalną. Ponadto, wydarzenie to również doskonała okazja do nawiązania kontaktów, wymiany cennych doświadczeń i spotkań z innymi profesjonalistami z branży.

W piętnastej, jubileuszowej edycji Targów, może wziąć udział ponad 500 wystawców pochodzących z kilkudziesięciu krajów. Już teraz potwierdzono obecność narodowych pawilonów z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec (reprezentowane przez 3 landy), Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Niezwykle obiecujące jest również prognozowane przybycie ponad 25 000 gości branżowych, reprezentujących ponad 40 różnych krajów.

TRAKO gromadzi przedstawicieli najważniejszych międzynarodowych firm związanych z przemysłem kolejowym, jak również liderów największych polskich podmiotów działających w sektorze transportu szynowego. Wydarzenie przyciąga ekspertów, inwestorów, producentów, firmy oferujące usługi transportowe i zarządzające infrastrukturą, a także dostawców rozwiązań technologicznych. Cały event skupia się na czterech kluczowych segmentach: taborze kolejowym, infrastrukturze, spedycji oraz komunikacji kolejowej w obszarze aglomeracyjnym i miejskim. To niezwykle istotne forum dla wymiany wiedzy i doświadczeń oraz dla prezentacji najnowszych osiągnięć w branży kolejowej.

Czytaj też: Bezpośrednie połączenie z Pragi do Gdyni? Czesi szykują niespodziankę

Program wydarzenia

Od długich miesięcy Rada Programowa Targów TRAKO dokłada wszelkich starań, aby przygotować wydarzenia, które adekwatnie odpowiedzą na najważniejsze pytania i wyzwania nurtujące branżę. Jak zawsze, agenda obejmuje blisko 100 debat, seminariów i konferencji, w tym:

  • Debata otwarcia ,, Strategiczna rola kolei w budowę odporności Europy.”
  • Debata „Konsolidacja kolei. Szanse i wyzwania” (Grupa PKP)
  • Seminarium pt. „Koleje Dużych Prędkości (KDP)” (SITK RP)
  • Debata „Kobiety w sektorze kolejowym – wyrównywanie szans – możliwości
    i przeszkody” (PKP SA)
  • Debata/Konferencja „Plany zrównoważonej mobilności – nowe podejście do transportu” (UTK)

Pełen program merytoryczny znajduje się na stronie: www.trakoexpo.com/program-targow/.

Podczas IV Dnia Edukacji i Kariery, wystawcy zaprezentują najciekawsze oferty pracy, staży i praktyk. Głównym celem spotkań będzie umożliwienie bezpośredniej wymiany informacji i oczekiwań pomiędzy pracodawcami a potencjalnymi pracownikami. Będzie to doskonała okazja do rozważenia wyboru kierunku studiów, specjalizacji czy nawet studiów doktoranckich związanych z branżą kolejową. Dzięki międzynarodowemu charakterowi Targów, uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z projektami realizowanymi dla transportu szynowego za granicą. To niezwykle wartościowe doświadczenie dla wszystkich zainteresowanych.

Więcej na: www.trakoexpo.com/dzien-edukacji-i-kariery/

Konkursy i inne atrakcje

Od 2003 roku Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, oprócz swojego głównego celu biznesowego, angażują się również w działania charytatywne. W ramach XI edycji akcji TRAKO Dzieciom, zostanie zorganizowany konkurs plastyczny „Pociągiem na wakacje„. Organizatorzy serdecznie zachęcają dzieci i młodzież do udziału, ponieważ nadesłane prace zostaną przekazane na licytację, a dochód z niej wesprze działania organizacji poświęconej dobrostanowi psychicznemu dzieci i młodzieży. To wspaniała inicjatywa, która pozwala łączyć pasję artystyczną z pomaganiem potrzebującym.

Czytaj też: Targi TRAKO 2021 w Gdańsku właśnie ruszyły!

Konkursy o prestiżowym charakterze są nieodłączną częścią Targów TRAKO. W tej szczególnej edycji zostanie ogłoszonych aż osiem konkursów o znaczeniu merytorycznym. Ponadto, po raz drugi zostanie wręczona Nagroda Medialna im. Jana Raczyńskiego, w hołdzie dla wybitnego dziennikarza i długoletniego członka Rady Programowej. Zgłoszenia do tej nagrody można dokonać poprzez formularz na dedykowanej stronie wydarzenia. To wyjątkowa okazja, aby docenić osiągnięcia i wkład mediów w rozwój branży kolejowej.

www.trakoexpo.com/konkursy/nagroda-medialna-im-inz-jana-raczynskiego/

Więcej o wszystkich konkursach: www.trakoexpo.com/konkursy/

TRAKO odbędzie się w dniach od 19 do 22 września w AMBEREXPO w Gdańsku. Uczestnicy branżowi będą mieli okazję odwiedzić targi od wtorku do czwartku w godzinach 10:00-17:00, natomiast w piątek od 10:00 do 16:00. Natomiast dla pasjonatów i miłośników kolei istnieje możliwość zwiedzania ekspozycji zewnętrznych tylko 22 września, czyli w piątek. Portal Obserwator Logistyczny został patronem medialnym wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. 

PKP uzyskało duże unijne dofinansowanie na cztery projekty

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button