Info z rynkuLotniczyTransport

Lotnisko London Gatwick ogranicza przepustowość przez brak pracowników

Przedstawiciele lotniska London Gatwick zadecydowali o czasowym ograniczeniu przepustowości samolotów. Wszystko przez chaos komunikacyjny, który zapanował w ostatnim czasie, a zwłaszcza podczas Zielonych Świątek. Powodem jest brak wystarczającej liczby pracowników, ponieważ większość ze starej kadry została zwolniona w czasie pandemii.

London Gatwick nie radzi sobie z ruchem. To wina masowych zwolnień

Lotnisko London Gatwick ogłosiło, iż w lipcu odbędzie się maksymalnie 825 startów i lądowań dziennie. W sierpniu zezwolenie ma zostać zwiększone do 850 procedur w ciągu dnia. Decyzja ta została podjęta w związku z próbami zachowania zdolności operacyjnych, które w ostatnim czasie znacznie zostały zminimalizowane. Normalnie na lotnisku Gatwick odbywa się 900 połączeń lotniczych, zatem zmiana może odbić się na tysiącach pasażerów.

Czytaj również: Lotnisko Schiphol ograniczy liczbę pasażerów. Brakuje rąk do pracy

W czasie pandemii COVID-19 wiele linii lotniczych, lotnisk, a także firm z tej branży masowo zaczęły zwalniać pracowników, aby zminimalizować straty finansowe. Teraz jednak w całej branży brakuje wykwalifikowanych osób, które byłyby w stanie sprostać natężonemu ruchowi lotniczemu.

Przykładem jest chaos w Zielone Świątki 5 czerwca, kiedy to opóźniono lub odwołano setki lotów na brytyjskich lotniskach. Tym samym dotknęło to dziesiątek tysięcy pasażerów, którzy musieli liczyć się ze zmianami planów osobistych.

Niemniej jednak nawet przedstawiciele lotniska London Gatwick nie są w stanie przekazać, których tras będzie to dotyczyło.

Czytaj również: Rynek pracy w Polsce rozgrzany do czerwoności! Czy to cisza przed recesyjną burzą?

Dyrektor zarządzający Gatwick, Stewart Wingate stwierdził, iż większość połączeń będzie odbywała się normalnie. Wskazał również, iż ostatnio zatrudniono dodatkowych 400 pracowników, choć i tak to kropla w morzu potrzeb. Jak wskazał:

Podejmując zdecydowane działania już teraz, chcemy pomóc osobom obsługującym samoloty — i naszym liniom lotniczym — w lepszym dopasowaniu programów lotów do dostępnych zasobów.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button