E-commerce

Biedronka rozwija współpracę z Glovo. Dostęp do e-commerce już w ponad 100 miastach

Biedronka dostarcza wraz z Glovo zakupy spożywcze już w ponad 100 miastach w całej Polsce. Od początku wprowadzenia oferty przeprowadzono niemal 2,5 mln transakcji zakupu produktów. 

Biedronka współpracuje z Glovo w ponad 100 polskich miastach

Biedronka zwiększa zakres współpracy z Glovo. Od 15 lipca usługa e-commerce będzie dostępna łącznie w 104 polskich miastach. Od połowy lipca z usługi mogą skorzystać również mieszkańcy Kutna i Iławy.

W sześciu największych polskich miastach dostępna jest dodatkowa opcja, BIEK. Za pomocą 14 centrów dystrybucji zakupy dostarczane są w znacznie krótszym czasie. Usługa BIEK polega na dostawie wybranych produktów w czasie 20 minut od złożenia zamówienia. Tę opcję można wybrać przez siedem dni w tygodniu od 8 do 23. Dostawę zakupów można zamówić na kolejny dzień.

Zobacz także: Biedronka będzie otwarta w niedzielę, dzięki umowie z Pocztą Polską

Ekspresowe dostawy a rozwój e-grocery

W ramach współpracy z Glovo oferta jest sukcesywnie poszerzana. Początkowo konsumenci mogli wybierać spośród asortymentu liczącego 2,3 tys. pozycji. Obecnie jest to ponad 4 tys. artykułów. Ekspresowe dostawy dotyczą natomiast wybranych 1,8 tys. produktów. Początkowo było to 1,2 tys. produktów. Zamówienia nie mają limitów kwotowych ani wagowych.

Rynek e-grocery z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Dynamiczny wzrost zaobserwowano przede wszystkim w okresie pandemii. Według analiz zasięg usług będzie sukcesywnie rozszerzany na kolejne miasta. Pomimo że Biedronka sama nie udostępnia możliwości dostawy do domu, jak choćby Auchan, dzięki współpracy z Glovo zakres usług obejmuje już ponad 100 obszarów miejskich.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę uszczelniony przez sejm

Biedronka gwarantuje, że ceny w tradycyjnych sklepach i w aplikacji są identyczne, co ma zachęcać do zakupów online. W okresie wakacyjnym Biedronka i Glovo poszerzyły ofertę o opcję ekspresowej dostawy na plażę w Brzeźnie i Jelitkowie. Dzięki usłudze BIEK osoby przebywające na urlopie mogą skorzystać z oferty marketu. Szybka, 15-minutowa dostawa realizowana jest do 3 punktów zlokalizowanych na wskazanych plażach. Według oficjalnych danych od momentu rozpoczęcia współpracy polscy konsumenci zrealizowali niemal 2,5 mln transakcji zakupu produktów.

Usługa InPost Fresh będzie dostępna na Śląsku! Wzrost znaczenia rynku e-grocery

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button