E-commerceInfo z rynku

Usługa InPost Fresh będzie dostępna na Śląsku! Wzrost znaczenia rynku e-grocery

Usługa InPost Fresh jest sukcesywnie rozszerzana na kolejne miasta. Usługa e-grocery będzie dostępna w wybranych miastach Śląska. 

InPost rozszerza zakres nowej usługi

InPost rozszerza zasięg usługi Fresh. Po Krakowie i Warszawie, dostawy żywności będą dostępne także na Śląsku. Usługa została uruchomiona w Katowicach, Sosnowcu, Czeladzi i Mysłowicach.

Dostawy InPost Fresh były początkowo testowane w obrębie stolicy. Program pilotażowy obejmował trzy modele: Express z dowozem nawet w 60 min., dostawą w dniu zamówienia oraz z dostawą zaplanowaną na kolejne dni.  W przypadku dwóch ostatnich klienci mogli wskazywać dokładną godzinę dostawy zamówionych produktów. Zasięg usługi InPost Fresh rozszerzany jest na kolejne miasta, a sama usługa ma stać się liderem na rynku e-grocery, który zyskał na znaczeniu szczególnie w okresie pandemii i przedłużających się lockdownów. Dane wskazują, że coraz więcej osób decyduje się na dostawę zakupów spożywczych do domu, co stanowi alternatywę dla samodzielnego robienia zakupów w sklepie.

Zobacz także: Kurierzy InPost przesiadają się na rowery w Poznaniu. Początek rozwoju logistyki rowerowej w stolicy Wielkopolski?

Jak działa InPost Fresh?

Aby móc zamówić dostawę zakupów należy pobrać dedykowaną aplikację. Po jej pobraniu można przeglądać dostępne produkty i wybierać spośród 3,5 tys. artykułów w sieci Carrefour, w tym marki własne. Asortyment obejmuje produkty spożywcze, m.in. mięso, warzywa, owoce, ryby, dania gotowe, chemię domową, środki czystości czy artykuły dla zwierząt.

InPost zaznacza, że produkt przewożone są w odpowiednich warunkach, dzięki temu zachowana zostaje ich świeżość i jakość. Aby móc zamówić dostawę do domu, minimalna wartość zakupów musi wynieść 100 zł.

Zobacz także: Wzrost gospodarczy Chin będzie w tym roku mniejszy niż w Polsce?

Dostawy odbywają się zazwyczaj w kolejny dzień. Klient może zaplanować dostawę na dany dzień tygodnia, w zależności od zapotrzebowania. Użytkownik wskazuje konkretną godzinę, a zakupy dostarczane są przez kuriera pod drzwi.

Według informacji przekazanych przez InPost, oprócz Carrefoura, podjęto współpracę również z innymi dostawcami, m.in. Makro Cash&Carry.

Appkomaty InPost pojawiły się w Krakowie i Warszawie. Czym różnią się od Paczkomatów?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button