E-commerce

InPost postawił 4-tysięczny Paczkomat w Wielkiej Brytanii

InPost zwiększa swój udział na rynku e-commerce w Wielkiej Brytanii. Właśnie postawiono 4-tysięczny Paczkomat. W planach są dalsze działania intensyfikujące ekspansję. 

InPost gruntuje swoją pozycję w Wielkiej Brytanii

Na rynku brytyjskim InPost współpracuje m.in. z Tesco czy Westfield. Jak podaje polski gigant e-commerce, urządzenia pojawiają się również w sieci WHSmith, a więc w globalnej sieci oferującej książki, artykuły piśmiennicze czy prasę. Jednym z partnerów jest także Transport for London – jednostka organizacyjna transportu publicznego w Londynie, która jest odpowiedzialna m.in. za londyńskie metro.

Zobacz także: Usługa InPost Fresh będzie dostępna na Śląsku! Wzrost znaczenia rynku e-grocery

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Brytyjczycy coraz chętniej korzystają z Paczkomatów InPost

Paczkomaty InPost usytuowane są głównie w strefie parkingów TfL, w pobliżu stacji metra oraz dworców kolejowych.

Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost, mówi, że klienci brytyjscy cenią Paczkomaty głównie ze względu na bezpieczeństwo i ekologię oraz szybkość odbioru przesyłki. InPost w ciągu roku podwoił liczbę Paczkomatów w Wielkiej Brytanii. Według Michaela Rouse dyrektora InPost International model Paczkomatu InPost na stałe wpisał się w brytyjski rynek e-handlu.

Zobacz także: Podwyżki stóp działają! Ilość gotówki w obiegu spadła w 2 miesiące o 12 mld zł

To jednak dopiero początek planowanej ekspansji. Jak podaje Brzoska w oficjalnym komunikacie, w planach jest przede wszystkim dalszy rozwój sieci maszyn. Intensyfikacja ekspansji ma nastąpić poprzez współpracę z lokalnymi partnerami. Instalacja Paczkomatów wiąże się z wymiernymi korzyściami. Punkty odbioru przesyłek usytuowane blisko sklepów czy punktów usługowych skłaniają do skorzystania z dodatkowej oferty.

W Polsce InPost rozwija usługę Fresh w odpowiedzi na rosnące znaczenie rynku e-grocery (Więcej: Usługa InPost Fresh będzie dostępna na Śląsku! Wzrost znaczenia rynku e-grocery). W Poznaniu natomiast kurierzy InPost przesiadają się na rowery cargo, aby efektywniej dostarczać przesyłki w warunkach miejskich oraz ograniczać emisje substancji szkodliwych dla środowiska (Więcej: Kurierzy InPost przesiadają się na rowery w Poznaniu. Początek rozwoju logistyki rowerowej w stolicy Wielkopolski?).

Appkomaty InPost pojawiły się w Krakowie i Warszawie. Czym różnią się od Paczkomatów?

Polecane artykuły

9 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button