Info z rynku

Kolejne duże przejęcie w brytyjskiej logistyce!

GXO liczy na to, że przejęcie Wincanton rozszerzy jego usługi i bazę klientów

Amerykański gigant logistyczny GXO przejmuje Wincanton, brytyjskie przedsiębiorstwo logistyczne specjalizujące się w zaopatrzeniu przedsiębiorstw oraz dystrybucji artykułów spożywczych i przemysłowych dla sprzedawców detalicznych. W ramach procesu przejęcia szereg dyrektorów zarządu Wincanton podało się do dymisji.

GXO przejmuje firmę Wincanton

GXO przejmuje Wincanton w całości, wraz z prawem do nazwy firmy. Niewykluczone jednak, że w ramach przejęcia gigant logistyczny zlikwiduje markę Wincanton. Podobnie firma postąpiła w przypadku Clipper Logistics, którą kupiła w 2022 roku i która teraz działa pod marką GXO Logistics.

W międzyczasie firmy będą kontynuować niezależne funkcjonowanie do czasu zakończenia kontroli przez brytyjski Urząd Konkurencji i Ochrony Konsumentów (CMA). W ramach transakcji akcjonariusze Wincanton otrzymają 605 pensów za każdą akcję.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia tej wartościowej transakcji dla naszej firmy, która umacnia naszą pozycję jako światowego lidera w logistyce, i z niecierpliwością oczekujemy powitania zespołu Wincanton w GXO – mówi dyrektor generalny GXO, Malcolm Wilson.

Czytaj też: Nowy dyrektor ds. automatyzacji w GXO! Kim jest Adrian Stoch?

GXO liczy na to, że przejęcie Wincanton rozszerzy jego usługi i bazę klientów na sektory lotniczy, energetyczny, przemysłowy i ochrony zdrowia, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Irlandii, oraz zapewni GXO punkt wyjścia do Europy.

Połączenie zasięgu i doświadczenia Wincanton w Wielkiej Brytanii i Irlandii z naszym globalnym zasięgiem i transformacyjną technologią pozwala nam świadczyć szerszy zakres usług dla nowych i istniejących klientów w różnych obszarach geograficznych – i przyspieszyć naszą długoterminową ścieżkę wzrostu – dodaje Wilson.

O przejęcie firmy walczyły Ceva Logistics i GXO. Zarząd Wincanton wycofał swoje poparcie dla oferty Ceva Logistics. Wartość przejęcia firmy przez GXO to około 960 mln funtów, w porównaniu do oferty Ceva, która chciała przejąć Wincanton za 802,7 mln funtów.

Brytyjska logistyka

Jednym z głównych czynników determinujących sukces brytyjskiej logistyki jest rozwinięta sieć transportowa. Krajobraz logistyczny Wielkiej Brytanii obejmuje zaawansowane systemy drogowe, kolejowe, lotnicze i morskie, które umożliwiają szybki i efektywny transport towarów zarówno w kraju, jak i za granicą. Porty morskie takie jak Southampton, Felixstowe czy Liverpool są kluczowymi węzłami handlowymi, obsługującymi ogromne ilości ładunków z całego świata.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Brytyjska logistyka odgrywa kluczową rolę w globalnych łańcuchach dostaw, umożliwiając przepływ towarów między Europą, Ameryką Północną, Azją i innymi kontynentami. Brexit wprowadził jednak pewne wyzwania, takie jak nowe procedury celne i kontrole graniczne, które mogą wpłynąć na płynność handlu i koszty transportu. Jednak brytyjska logistyka jest elastyczna i dynamiczna, co pozwala na szybką adaptację do zmieniających się warunków.

GXO testuje system sortowania 3D przy użyciu robotów 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button