Info z rynku

Frigo Logistics realizuje transport żywności dla jednostek armii amerykańskiej stacjonujących w Polsce

Frigo Logistics dostarczy żywność do wszystkich 18 jednostek wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce. Firma specjalizuje się w transporcie produktów głęboko mrożonych i wymagających specjalnych warunków przechowywania. Kontrakt na transport żywności został podpisany z Theodor Wille Intertrade.

Frigo Logistics dostarczy żywność amerykańskim jednostkom wojskowym

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, firma logistyczna Frigo Logistics dostarcza żywność armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce od 2018 roku. Wówczas podpisano kontrakt z firmą Theodor Wille Intertrade (TWI), podmiotem odpowiedzialnym za kwestie logistyczne związane z wyżywieniem. TWI odpowiada za logistyczne zaplecze dotyczące wyżywienia amerykańskich jednostek wojskowych w różnych częściach świata. Frigo Logistics specjalizuje się w dostawach żywności, farmaceutyków czy płynnych produktów spożywczych.

Operator podpisał kontrakt na dostarczanie żywności do wszystkich 18 jednostek wojsk amerykańskiej w Polsce. Z uwagi na trwającą wojnę w Ukrainie oraz napięcia polityczne, zwiększyła się obecność wojsk na wschodniej granicy UE. Obecnie w Polsce stacjonuje kilkanaście tysięcy żołnierzy.

Zobacz także: Frigo Logistics zwiększa skalę działalności. Przeszkodą liczba kierowców na rynku

Frigo Logistics dostarczy trzy grupy produktowe, a więc artykuły mrożone, suche oraz świeże. Największym wyzwaniem pozostaje obsługa trzech grup produktowych w ramach jednego transportu. Jak zapewnia Kristof Verbruggen, prezes Frigo Logistics, operator jest odpowiednio przygotowany do obsługi jednostek wojskowych z uwagi na odpowiednio przygotowaną flotę.

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

Transport żywności jako gałąź logistyki

W związku ze zwiększającą się liczbą żołnierzy amerykańskich na wschodniej flance NATO rośnie również zapotrzebowanie na usługi logistyczne związane z wyżywieniem żołnierzy. Frigo Logistics dostarcza produkty spożywcze jednostkom stacjonującym w Polsce oraz w innych państwach, takich jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Niemcy, Węgry.

Frigo Logistics współpracuje również z rodzimymi partnerami na rynku transportu chłodniczego, biorąc udział w rozwoju e-grocery. W ostatnim czasie polski rynek e-grocery dynamicznie się rozwija. Potencjał rynkowy zauważają największe sieci sklepów spożywczych (Więcej: Usługa InPost Fresh będzie dostępna na Śląsku! Wzrost znaczenia rynku e-grocery oraz Biedronka rozwija współpracę z Glovo. Dostęp do e-commerce już w ponad 100 miastach).

Ryanair podwyższa prognozy dotyczące liczby pasażerów i dodaje więcej lotów do Wielkiej Brytanii

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button