PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Nowe centrum dystrybucyjne Frigo Logistics coraz bliżej

Na obiekcie właśnie zawieszono symboliczną wiechę

Nowe centrum dystrybucyjne Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim coraz bliżej ukończenia. Na obiekcie właśnie zawieszono symboliczną wiechę, a zakończenie inwestycji jest planowane na październik 2024 roku. 

Nowe centrum dystrybucyjne Frigo Logistics w budowie

Frigo Logistics to operator logistyczny w Polsce zajmujący się dystrybucją produktów głęboko mrożonych. Nowe centrum dystrybucyjne Frigo Logistic w Nowym Dworze Mazowieckim pozwoli firmie na stworzenie około 100 nowych stanowisk pracy. Kompleks będzie wyposażony w 21 tysięcy miejsc do składowania palet, co istotnie rozszerzy potencjał logistyczny przedsiębiorstwa.

Inwestujemy w odpowiedzi na potrzeby rynku, ponieważ dostrzegamy rosnący popyt na nasze specjalistyczne usługi. Mamy know-how, którego poszukują nie tylko krajowi, ale też zagraniczni partnerzy. Dlatego cieszę się, że inwestycja, której realizację powierzyliśmy Kajima Poland, jest już na tak zaawansowanym etapie. Wierzę, że za rok będziemy wspólnie świętować otwarcie pierwszego etapu centrum w Nowym Dworze Mazowieckim – podkreślał Kris Verbruggen, Prezes Frigo Logistics.

Na 5,4 tys. mkw. działki przy ulicy Przemysłowej w Nowym Dworze Mazowieckim trwa budowa kompleksu, który będzie składać się z 6 budynków o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. W pierwszym etapie tej inwestycji, którego zakończenie jest planowane na październik 2024 roku, powstaje sekcja dystrybucyjna z 6 tysiącami miejsc do składowania palet, a także obszar ekspedycji z jedenastoma dokami, dwa budynki biurowe i  socjalne oraz budynek techniczny.

Frigo Logistics

Czytaj też: Frigo Logistics realizuje transport żywności dla jednostek armii amerykańskiej stacjonujących w Polsce

Obecnie trwają prace budowlane i konstrukcyjne, które obejmują stworzenie płyty fundamentowej mroźni o wysokim składowaniu, budowę ostatnich pięter budynków biurowo-socjalnych, izolację dachu, wykładanie warstw konstrukcyjnych na podłodze oraz wypełnianie ścian. Postęp prac budowlanych wynosi obecnie 50% w zakresie robót konstrukcyjnych i 30% dla całej budowy.

Zawieszenie wiechy oznacza zakończenie ważnego etapu budowy, a stopień zaawansowania prac pozwala nam z optymizmem patrzeć na harmonogram realizacji inwestycji i planować pracę w kolejnych miesiącach niezależnie od warunków pogodowych – podkreślał Maciej Runkiewicz, Prezes Kajima Poland, generalnego wykonawcy inwestycji.

Frigo Logistics

Kilka etapów inwestycji

W drugim etapie tej inwestycji zostanie wzniesiony największy na terenie obiektu magazyn samonośny, który będzie w pełni zautomatyzowany i pomieści aż 15 tysięcy miejsc do przechowywania palet. Obiekt będzie miał 12 poziomów składowania, a jego wysokość użytkowa osiągnie 32 metry. Będzie wyposażony w sześć korytarzy z regałami o podwójnej głębokości, w których ładunki będą pobierane i odkładane w sposób zupełnie automatyczny przez układnicę.

Centrum dystrybucyjne Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim stanowi jedenasty obiekt operatora w Polsce i jest kluczowym elementem rozwoju jego sieci dystrybucyjnej. Położenie Nowego Dworu Mazowieckiego w niewielkiej odległości od Warszawy będzie miało istotny wpływ na poprawę zdolności logistycznych firmy w centralnej Polsce. Warto również zaznaczyć, że firmy Kajima Poland i Frigo Logistics miały już okazję współpracować, między innymi przy projekcie budowy i rozszerzenia mroźni w Radomsku w 2019 roku.

Frigo Logistics

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Firma zobowiązała się w tym roku do alokacji ponad 200 milionów złotych na ekspansję swojej działalności, reagując tym samym na rosnące zapotrzebowanie na rynku. Ponadto, ze względu na rosnącą potrzebę, Frigo Logistics ma zamiar rozbudować swój istniejący obiekt w Żninie.

Frigo Logistics zwiększa skalę działalności. Przeszkodą liczba kierowców na rynku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button