PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Wielka Brytania: rośnie popyt na mniejsze i tańsze samochody

Kierowcy w Wielkiej Brytanii przesiadają się na tańsze samochody. W ciągu minionych dwóch miesięcy znacząco spadł popyt na samochody klasy premium, rośnie natomiast zainteresowanie ich ekonomicznymi alternatywami. 

Wzrost popytu na Volkswageny i Fordy na brytyjskim rynku

Brytyjscy dealerzy obserwują spadek zainteresowania markami takimi jak Audi czy BMW. Rośnie natomiast popyt na samochody z drugiej ręki. Wzrost popytu zaobserwowano również w salonach oferujących samochody klasy ekonomicznej. Nastąpił również spadek liczby osób poszukujących leasingu pojazdów, a ci, którzy to robią, chcą tańszych ofert.

Jeśli chodzi o nowe pojazdy, brytyjscy konsumenci skłaniają się ku bardziej oszczędnym samochodom. W trudnych warunkach gospodarczych oczy konsumentów skierowane są na Volkswagena Golfa i Forda Focusa. To właśnie te modele cieszą się wzrostem zainteresowania w ostatnich dwóch miesiącach. Pogłębiający się kryzys rosnących kosztów utrzymania wymusza na Brytyjczykach ograniczenie kosztów związanych z transportem.

Zobacz także: W USA zatwierdzono ustawę o redukcji inflacji. Jak wpłynie ona na łańcuchy dostaw?

Oczkuje się, że zmiany nastrojów konsumenckich będą utrzymywać się również w kolejnych miesiącach. Lisa Watson z Close Brothers Motor Finance, cytowana przez The Guardian powiedziała:

Ludzie z droższych pojazdów przestawiają się na bardziej paliwooszczędne… ponieważ wyraźnie konsumenci odczuwają brak pieniędzy. Zaczęliśmy dostrzegać te zmiany w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy i teraz stają się one bardziej widoczne.

Kierowcy w Wielkiej Brytanii obawiają się cen energii

Brytyjczycy najbardziej niepokoją się rosnącymi cenami energii. Jak wskazywaliśmy kilka dni temu, w zbliżającym się sezonie mogą one przybierać rekordowe wartości (Więcej: Ceny energii w Wielkiej Brytanii osiągną niespotykane wartości). Brytyjski regulator rynku energii Ofgem zapowiedział, że maksymalna cena za rok dostarczania energii i ogrzewania wzrośnie aż o 80% od października. Co więcej, w styczniu na Wyspach dojdzie do kolejnych podwyżek, które mogą sparaliżować budżety gospodarstw domowych.

Zobacz także: Elektryków przybywa, ładowarek niekoniecznie. Polska niechlubnym liderem zestawienia

Spada również zainteresowanie leasingiem. Portal Auto Lease Compare odnotował spadek zainteresowania formami finansowania samochodów wynoszący 17% względem analogicznego okresu ubiegłego roku. W obecnych warunkach nie dziwi zatem fakt, że Brytyjczycy decydują się na tańsze pojazdy, szykując się na rekordowe ceny energii tej zimy.

Strajk w Royal Mail. Udział bierze ponad 100 tys. brytyjskich pocztowców

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button