E-commerce
Gorące newsy

Appkomaty InPost pojawiły się w Krakowie i Warszawie. Czym różnią się od Paczkomatów?

W Krakowie i Warszawie pojawiły się nowe urządzenia InPostu, które na pierwszy rzut oka mogą przypominać tradycyjne Paczkomaty. Istnieje jednak kilka szczegółów odróżniających słynne urządzenia od nowych, zwanych Appkomatami Inpost. 

Appkomaty InPost – nowe urządzenie w Krakowie i Warszawie

Appkomat InPost to nowy model Paczkomatu, który został wyposażony w nieco inne funkcjonalności. Przede wszystkim jego obsługa jest możliwa wyłącznie dzięki dedykowanej aplikacji InPost Mobile, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepów: Google Play, App Store lub Huawei AppGallery. Według podanych informacji opracowanie rozwiązania zajęło zespołowi badań i rozwoju InPostu 12 miesięcy.

Appkomaty nie mają charakterystycznego ekranu. Poprzez jego brak mają pobierać mniej energii. Jak podaje InPost, na 15,3 mln osób korzystających z Paczkomatów w Polsce już ponad 9,6 mln ma zainstalowaną dedykowaną aplikację na telefonie, z której regularnie korzysta podczas odbioru przesyłek. Szacuje się, że poprzez wprowadzenie Appkomatów InPost liczba użytkowników się zwiększy. Tylko w pierwszym kwartale tego roku liczba osób z zainstalowaną aplikacją na telefonie wzrosła o 400 tys.

Zobacz także: InPost i Modivo wdrażają opakowania wielokrotnego użytku EkoBox

Zobacz także: Dyrektywa Omnibus, czyli koniec z fałszywymi internetowymi recenzjami i sztucznym zawyżaniem cen

Szacunki InPostu dotyczące zdalnego odbierania i nadawania przesyłek

Kolejne Appkomaty Inpost mają sukcesywnie pojawiać się w kolejnych polskich miastach. InPost zwraca uwagę, że korzystanie z tradycyjnego Paczkomatu będącego wizytówką firmy pozwala zredukować emisje CO2 o 75% w porównaniu do tradycyjnej formy dostawy. W przypadku nowej maszyny redukcja CO2 ma być jeszcze większa, dzięki mniejszemu zużyciu energii i wyeliminowania ekranu. Do odbierania, nadawania czy zwrotów wykorzystywana będzie wyłącznie aplikacja.

Rafał Brzoska, prezes InPostu, obecnie 57% Polaków ma dostęp do Paczkomatu w odległości 7 minut spacerem od miejsca zamieszkania.

W przyszłości część Appkomatów Inpost ma być dodatkowo wyposażone w panele fotowoltaiczne. Planowane jest również wprowadzenie systemu czujników, które będą kontrolować stan powietrza w okolicy. Aktualnie InPost prowadzi rebranding urządzeń na rynkach hiszpańskim, portugalskim i francuskim oraz w krajach Beneluxu.

Kurierzy InPost przesiadają się na rowery w Poznaniu. Początek rozwoju logistyki rowerowej w stolicy Wielkopolski?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button