Info z rynkuMagazyny

Prologis publikuje wyniki. Firma rozwija działalność w Europie

W pierwszym kwartale roku Prologis podpisał kilka ważnych umów najmu

Firma Prologis opublikowała swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku i podsumowała swoją działalność w Europie.

Prologis publikuje wyniki za pierwszy kwartał

Firma Prologis ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Jak wynika z przedstawionych danych na temat jej działalności operacyjnej w Europie, całkowita wielkość portfolio firmy wynosi obecnie 22,3 mln metrów kwadratowych. Firma wynajęła w pierwszym kwartale  1 027 535 metrów kwadratowych powierzchni, z czego 256 690 metrów kwadratowych w ramach nowych umów najmu oraz 770 845 metrów kwadratowych w ramach przedłużonych umów najmu.

Popyt na wysokiej jakości, dostosowane do potrzeb i zrównoważone powierzchnie logistyczne jest nadal wysoki. W minionym kwartale na 12 rynkach europejskich, na których działamy, wskaźnik zajętości wyniósł 98,6%. Biorąc pod uwagę otoczenie makroekonomiczne, nadal prowadzimy naszą działalność z pewną dozą ostrożności. Nasza bardzo stabilna sytuacja finansowa daje nam elastyczność, pozwala na inwestycje, gdy pojawiają się takie możliwości i umożliwia koncentrację na budowaniu budynków przyszłości, tak aby wyprzedzać potrzeby naszych klientów – mówi Ben Bannatyne, prezes Prologis Europe.

Całkowita wielkość portfolio firmy w Europie Środkowej wyniosła 4,73 mln metrów kwadratowych, a wynajęta powierzchnia w tym regionie w pierwszym kwartale to 328 225 metrów kwadratowych, z czego 43 469 metrów kwadratowych w ramach nowych umów najmu oraz 191 176 metrów kwadratowych w ramach przedłużonych umów najmu. Z kolei w Polsce firma posiada obecnie 2,3 mln metrów kwadratowych powierzchni i w pierwszym kwartale wynajęła w naszym kraju 118 183 metrów kwadratowych. Jak podaje firma, 33 000 metrów kwadratowych wynajęto w ramach nowych umów najmu a 85 183 metrów kwadratowych w ramach przedłużonych umów najmu.

Prologis

Czytaj też: Kuehne+Nagel otwiera magazyn multi-user w Chorzowie

Inwestycje firmy

W pierwszym kwartale roku Prologis podpisał kilka ważnych umów najmu. Do najważniejszych należą umowa z DB Schenker, który wynajął 53 398 metrów kwadratowych w Prologis Park Prague Rudna DC18 w Pradze (Czechy), oraz z Yusen Logistic, który podpisał umowę na wynajem 13 062 metrów kwadratowych w Prologis Park Hamburg Hausbruch DC3 w Hamburgu (Niemcy). Ponadto 41 555 metrów kwadratowych w Prologis Park Bergheim DC1 w Rhine-Ruhr (Niemcy) wynajął LIDL, a 15 744 metrów kwadratowych w tym samym obiekcie wynajęła firma Grieshaber Logistik. Prologis podpisał również umowę ze Staci na wynajem 6 582 metrów kwadratowych w Prologis Park Clesud DC4 w Marsylii (Francja).

W pierwszym kwartale firma sprzedała również budynek w Niemczech, o powierzchni 4 643 metrów kwadratowych. Ponadto, Prologis nabył grunt o łącznej powierzchni 23 893 metrów kwadratowych w Europie, w tym 2 991 metrów kwadratowych w Polsce oraz 20 902 metrów kwadratowych w Niemczech.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

ABB przedstawia robotyczny chwytak dla magazynów z AI

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button