Magazyny
Gorące newsy

DACHSER otwiera nowy magazyn wysokiego składowania

Zastosowana w obiekcie technologia umożliwia efektywne obsłużenie nawet 400 palet na godzinę

DACHSER otworzył swój nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania w niemieckim Memmingen. Nowy obiekt jest wart około 30 milionów euro i powstał w parku przemysłowym Gewerbegebiet Nord, tuż obok ruchliwej autostrady A7. Zastosowana w obiekcie technologia umożliwia efektywne obsłużenie nawet 400 palet na godzinę.

DACHSER otwiera magazyn wysokiego składowania w Memmingen

Budowa nowego kompleksu logistycznego rozpoczęła się na początku 2021 roku. W ramach powstał budynek biurowy o powierzchni 2700 m2, który sąsiaduje z przylegającym magazynem wysokiego składowania o powierzchni 7500 m2. Sam budynek magazynowy, mierzący 32 metry wysokości, zajmuje niewielką powierzchnię, ale zapewnia aż 52 000 miejsc paletowych, przeznaczonych dla niechłodzonej żywności oraz opakowań do żywności. Dodatkowo, w obiekcie znajduje się obszerna antresola o powierzchni 2300 m2, przeznaczona do ręcznej kompletacji i przygotowań do dalszej dystrybucji. Centrum logistyczne DACHSER w regionie Allgäu stanowi największe zaplecze operacyjne przedsiębiorstwa, a nowy magazyn wysokiego składowania sprawia, że firma może zaoferować klientom aż 200 tysięcy miejsc paletowych w regionie.

Czytaj też: MLP buduje kolejny magazyn spekulacyjny w Pruszkowie

Nowy magazyn został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności, aby dotrzymać kroku rosnącemu zapotrzebowaniu klientów w regionie. Automatyzacja i zrównoważony rozwój były głównym celem podczas jego budowy – mówi Thomas Henkel, General Manager centrum logistycznego DACHSER Allgäu w Memmingen.

Zautomatyzowany magazyn przyjazny dla klimatu

Zastosowana w obiekcie technologia umożliwia efektywne obsłużenie nawet 400 palet na godzinę, co przekłada się na liczbę 5000 palet dziennie. Do tego celu wykorzystano 22 rampy przeładunkowe oraz zaimplementowano szereg automatycznych rozwiązań, takich jak systemy rozładunku, stacja automatycznej paletyzacji oraz zestaw ośmiu regałów szynowych.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Dla DACHSER magazyn wysokiego składowania w Memmingen jest jednym z najważniejszych nowych projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich kilku lat. Łączy w sobie najnowocześniejszą technologię automatyzacji i najnowsze koncepcje zrównoważonego rozwoju oparte na zgromadzonej wiedzy z naszej sieci i od naszych pracowników. Ta inwestycja przynosi korzyści nie tylko lokalizacji w Memmingen, ale także całej firmie DACHSER – dodaje Burkhard Eling, CEO DACHSER.

Prologis przejmuje magazyny od Blackstone. Są warte miliardy!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button