Magazyny

Panattoni rozpoczyna budowę City Logistics Łodź VI

Z inwestycji Panattoni City Logistics korzystają w Polsce przedstawiciele kilkudziesięciu branż

Panattoni rozpoczął budowę powierzchni spekulacyjnej o powierzchni 25 tys. mkw. na terenie Łodzi. Deweloper wybuduje City Logistics Łodź VI. Inwestycja powstanie na zdewastowanym terenie dawnej fabryki butli gazowych. 

Panattoni rusza z budową City Logistics Łodź VI

City Logistics Łodź VI to inwestycja, która powstanie na zdewastowanym terenie dawnej fabryki butli gazowych. Nowy obiekt uzyska certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, a deweloper przygotuje dach pod instalację paneli fotowoltaicznych. Firma przekonuje, że Łódź jest idealną lokalizacją dla logistyki miejskiej. Deweloper wybudował już na terenie Łodzi obiekty o powierzchni setek tysięcy metrów kwadratowych, z czego ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych w ramach obiektów City Logistics. Nowa inwestycja jest szóstą tego typu w stolicy regionu, a przy ul. Dostawczej powstanie jeden budynek o 25 tys. metrów kwadratowych powierzchni przemysłowej. Deweloper dodaje, że położenie w granicach miasta zapewnia bardzo dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, co znacznie ułatwi dojazd pracowników do regionu.

Obiekty z segmentu City Logistics łączą doskonałą miejską lokalizację z pełną elastycznością. Niewielkie moduły pozwalają na prowadzenie nawet mniejszych działalności, a nowoczesna powierzchnia pozwala na prowadzenie różnorodnych procesów, od magazynowania, przez lekką produkcję, logistykę, e-commerce, nawet po działalność serwisową. City Logistics Łódź VI będzie kolejną ważną dla miasta platformą biznesową, przyciągającą przedstawicieli różnych branż, którzy zyskają bazę zarówno do obsługi miasta, regionu, a nawet całego kraju, dzięki centralnemu położeniu Łodzi – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni rusza z budową Panattoni Park Lublin IV

Inwestycje w tereny poprzemysłowe

Deweloper w ramach strategii „Go Earthwise with Panattoni” coraz bardziej poszerza portfel inwestycji w obiekty na terenach poprzemysłowych. W zeszłym roku stanowiły one aż 1/3 wszystkich projektów firmy, a przywracając do życia zrujnowane tereny, firma stosuje założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. I tak też najnowsza inwestycja powstanie na terenie dawnej rozlewni gazu, co pozwoli na ponowne wykorzystanie terenu pod zabudowę miejską.

Z inwestycji Panattoni City Logistics korzystają w Polsce przedstawiciele kilkudziesięciu branż. Ze względu na dobre połączenie komunikacyjne na terenie miasta z odbiorcą, tego typu obiekty bardzo często wybierane są przez firmy z branży e-commerce lub e-grocery. Ponadto z powierzchni korzystają start-upy, małe i średnie firmy handlowe oraz handlowo-produkcyjne. W ostatnich latach Panattoni City Logistics wybrały między innymi firmy FM Logistics, DSV, Rhenus Logistics, Frisco, Barbora, Żabka, Raven, Well Pack, InPost czy OneDayMore.

Czytaj też: Ile mieszkań buduje się w Polsce? W 2022 roku padł rekord

Panattoni wybuduje nowe centrum logistyczne dla Kühne+Nagel

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button