Magazyny
Gorące newsy

Panattoni rusza z budową Panattoni Park Lublin IV

Kompleks budynków będzie miał łącznie 53 900 metrów kwadratowych powierzchni

Firma Panattoni zakupiła na Lubelszczyźnie ponad 10 hektarów terenu i wybuduje nowy obiekt Panattoni Park Lublin IV. Kompleks budynków będzie miał łącznie 53 900 metrów kwadratowych powierzchni i zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Panattoni wybuduje Panattoni Park Lublin IV

Deweloper zakupił ponad 10 hektarów terenu w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Firma wybuduje na zakupionych terenach nowy obiekt Panattoni Park Lublin IV. Kompleks budynków będzie miał łącznie 53 900 metrów kwadratowych powierzchni i zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Choć budowa jeszcze nie ruszyła, nowy obiekt ma już 3 najemców, w tym zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo produkcyjne.

Województwo lubelskie rozwija się dynamicznie, stając się motorem napędowym całej Polski Wschodniej. Probiznesowa postawa władz lokalnych, rozwój takich lokalizacji jak Świdnicka Strefa Aktywności Gospodarczej, dostęp do wykwalifikowanej kadry – blisko 64 000 absolwentów uczelni wyższych rocznie – i wreszcie rosnący wolumen nowoczesnej powierzchni przemysłowej, przyciągają biznes o zróżnicowanym profilu. Nie bez znaczenia jest również pozostająca w realizacji międzynarodowa trasa Via Carpatia, która przecinając region, połączy docelowo litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami, tworząc kluczowy szlak transportowy dla wschodniej części Unii Europejskiej. W świetle tego potencjału dodatkowe 54 000 m kw. powierzchni przemysłowej, które dostarczymy w ramach Panattoni Park Lublin IV, to doskonała wiadomość dla regionu – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni wybuduje nowe centrum logistyczne dla Kühne+Nagel

Firma inwestuje na Lubelszczyźnie

Panattoni Park Lublin IV powstanie na terenie świdnickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Lublinie, co zapewni mu dobre połączenie zarówno ze stolicą regionu, jak i centrum Świdnika.

Nowy obiekt będzie się składał z dwóch budynków, położonych tuż przy węźle Lublin-Zadębie, będącym stykiem drogi S12, która docelowo łączy Polskę Centralną ze wschodnią granicą, oraz drogi S17 z Warszawy do Lublina. Inwestycja ma również dojazd do drogi S19, która jest częścią Via Carpatia. Deweloper zaimplementuje w obiektach szereg zrównoważonych rozwiązań, między innymi przystosowując dach obiektu pod montaż paneli fotowoltaicznych.

Pod koniec zeszłego roku deweloper zakończył inną gigantyczną inwestycję, Park Lublin II w Niemcach w województwie lubelskim. Obiekt ma powierzchnię około 84 000 metrów kwadratowych i stał się platformą biznesową dla regionu i tamtejszych procesów magazynowo-logistycznych.

Czytaj też: Ile mieszkań buduje się w Polsce? W 2022 roku padł rekord

Panattoni wynajmuje powierzchnię magazynową firmie JYSK

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button