Magazyny

Panattoni wybuduje nowe centrum logistyczne dla Kühne+Nagel

Po ukończeniu nowy budynek będzie miał 36 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej

Firma zajmująca się energią odnawialną chce ulokować swoją logistykę części zamiennych w nowym centrum logistycznym w Wittenberdze. Panattoni buduje wspomniane centrum logistyczne dla Kühne+Nagel.

Panattoni wybuduje centrum logistyczne dla Kühne+Nagel

Panattoni buduje nowe centrum logistyczne w Wittenburgu dla Kühne+Nagel. Nowy obiekt w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie w przyszłości obsługiwać globalną logistykę części zamiennych dla firmy zajmującej się energią odnawialną.

Nowe centrum logistyczne powstanie na terenie strefy przemysłowej Auf der Heiden, którą miasto Wittenburg będzie rozbudowywać i udostępniać. Panattoni wskazuje dobrą lokalizację nieruchomości, ponieważ zapewnia bezpośrednie połączenie z autostradą A24, łączącą Berlin z Hamburgiem.

Jak wskazuje portal Logistik Heute, po ukończeniu nowy budynek będzie miał 36 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego około 21 000 metrów kwadratowych to powierzchnia magazynowo-użytkowa, 1150 metrów kwadratowych to część biurowo-socjalna, a 1800 metrów kwadratowych to stricte magazyny. Dodatkowo do dyspozycji klienta końcowego jest około 2500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i 10 000 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni z możliwością rozbudowy. Budynek wyposażony jest w pomieszczenie na materiały niebezpieczne. Wysokość hali wynosi 12,20 m, a na zewnątrz powstaną rozległe tereny zielone i 100 miejsc parkingowych.

Czytaj też: Panattoni wynajmuje powierzchnię magazynową firmie JYSK

Panattoni praktykuje zrównoważone budownictwo

Panattoni stawia na zrównoważone budownictwo i dąży do uzyskania złotego standardu certyfikacji DGNB. W tym celu deweloper wdraża szeroko zakrojone działania we współpracy z Kühne+Nagel. Oprócz pomp ciepła w biurach i przestrzeniach socjalnych zainstalowany zostanie inteligentny system zarządzania energią z licznikami cyfrowymi, pozwalający oszczędzać energię i optymalizować jej zużycie.

Planowane są również punkty ładowania samochodów elektrycznych i rowerów elektrycznych, a konstrukcja dachu nowego budynku przygotowywana jest pod instalację energii słonecznej. Ponadto deweloper zainstaluje budki lęgowe dla nietoperzy, ptaków i ule dla pszczół oraz stworzy strefy dobrego samopoczucia dla pracowników.

Czytaj też: PIE: Kryzys bankowy w Europie to mało realny scenariusz

Po ekspansji w Szwecji, teraz Panattoni wchodzi na rynek duński

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button